خبرگزاری کار ایران

| 07:35   
کد خبر : ۱۳۸۹۰۶۸
مدیرکل بیمه سلامت فارس:

بیش از 130 بیماری صعب العلاج تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

مدیرکل بیمه سلامت فارس گفت: نزدیک به 2 میلیون و 700 هزار نفر بیمه شده داریم که ۵۲ درصد جامعه را پوشش می دهد و از این تعداد حدود 300 هزار نفر رایگان هستند.

بیش از 130 بیماری صعب العلاج  تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

به گزارش ایلنا، علی محمد جعفرپور امروز در جمع خبرنگاران مهمترین عاملی که باعث شد 2 دهک به رایگان‌های تحت پوشش بیمه سلامت اضافه شود را توجه به مهار تورم عنوان کرد و افزود: در ابتدای سال سه دهک اول انتقال  یافت بعد از سه ماه دهک چهار و پنج اضافه شد و تا دهک 9 شرایط تخفیفی اعمال شد.

مدیرکل بیمه سلامت فارس گفت: در بحث بیماران صعب العلاج اتفاقات خوبی روی داد و سعی کردیم بخشی از مشکلات این بیماران را در قالب پوشش بیمه‌ای در نظر بگیریم.

وی افزود: نگاه بر این است که بیماران صعب العلاج را به صورت هدفمند پوشش دهیم تا بیماران خاص کمتر مشکل دار شوند.

جعفرپور اضافه کرد: بسته بیماران صعب العلاج در ابتدا با 27 بیماری خدمات می گرفت که الان به بیش از 130 بیماری رسیده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان فارس اضافه کرد: پول پخش ارز دارو را به وزارت علوم محول شده است که خرید باید با نظارت ما انجام شود و خدمات‌ خوبی توزیع شده است.

جعفرپور با یادآوری این مطلب که نزدیک 2 میلیون و 700 هزار نفر بیمه شده است که حدود 300 هزار نفر رایگان هستند حدود 52 درصد تحت پوشش ما هستند و می توانند با شماره 1666 تماس بگیرند.

جعفرپور با تاکید بر اینکه در بحث صعب العلاج اتفاقات خوبی روی داد و سعی کردیم بخشی از مشکلات این بیماران را در نظر بگیریم، افزود: نگاه بر این شده بیماران صعب العلاج را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه بیماران خاص دفترچه داشتند که فقط مورد بیمار خاص را همان زمینه در نظر می گرفت و در نظر داریم به پوشش هدفمند برسیم و بیماران خاص کمتر مشکل دارد شوند، اضافه کرد: بسته بیماران صعب العلاج در ابتدا با 27 بیماری خدمات می گرفت که اکنون به بیش از 130 بیماری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه با همراهی رسانه ها فرهنگ سازی خوبی در جامعه روی داده و مردم بسیار خوب با ما همکاری می کنند، گفت: مجموعه سازمان ما در هزینه ها شفاف است و بسیار خوب پرداخت ها را دارد.

وی اضافه کرد: در حوزه مصدومین حرم مطهر شاهچراغ اعلام کردیم که توان حمایت داریم.

جعفرپور با اشاره به اینکه در حوزه دارو اوضاع خرابی نداریم، افزود: متاسفانه به علت تحریم موارد اولیه دارویی، کمبودهایی وجود دارد. مدیرکل بیمه سلامت فارس با اشاره به اینکه هر کسی بیمه نداشته باشد می تواند با مراجعه به سامانه بیمه ایرانیان و یا ستاره 1666 مربع استحقاق بیمه ای را مشخص کند، اظهار کرد: سامانه دهک افراد را مشخص و حق بیمه را بر اساس دهک دریافت می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز