خبرگزاری کار ایران

اقتصاد هنر ظرفیت ارز آوری بالایی برای کشور دارد

asdasd
کد خبر : ۴۱۹۲۱۸

نخستین گام در حوزه آموزش این افراد تربیت متخصصانی است که هم اقتصاد را بفهمند و هم هنر را بشناسند و همچنین رابطه متقابل این دو را به خوبی درک نمایند.

به گزارش ایلنا مدیر دپارتمان آموزش عالی هنر مجتمع فنی تهران با اشاره به این موضوع که مزیت اقتصاد ایران حتی با وجود نفت ،در هنر و میراث فرهنگی است ،افزود: از این نظر ایران جزء ده کشور اول دنیا قرار دارد  و هنر ارز آوری های زیادی برای کشورمان به همراه دارد.

 بی تا بهرامی قصر با بیان اینکه حضور متخصصان در امر اقتصاد هنر ،مدیریت هنر، کسب و کارهای فرهنگی در سال های آتی ضروری است. گفت: مجتمع فنی تهران با تمرکز بر روی پروش افراد متخصص در حوزه اقتصاد هنر که توان تلفیق فرصت های اقتصادی،مزیت های هنری و فرهنگی کشور را داشته باشند را به عهده گرفته است ؛ نخستین گام در حوزه آموزش این افراد تربیت متخصصانی است که هم اقتصاد را بفهمند و هم هنر را بشناسند و همچنین رابطه متقابل این دو را به خوبی درک نمایند.

وی هچنین با اشاره به ارزآوری های حوزه هنر برای کشورمان گفت:در حراجی هایی که در این حوزه در تهران (حراج تهران) و یا حراج کریستی دبی ویا دبی داریم می توان در این چهار حوزه ارز آوری نمود.

بهرامی قصر در بخش دوم سخنان خود با اشاره به تشکیل گروهی منسجم در حوزه هنر جدید افزود: تشکیل گروه آموزشی منسجم در حوزه هنر جدید و رسانه های نوین برای اولین بار است که در یک موسسه آموزشی معتبر ارائه می گردد.

بهرامی قصر ، یکی از اهداف تشکیل این دپارتمان را هدایت دانشجویان ارشد و دکترا به سمت تجارت هنر ،مدیریت هنر و کار آفرینی فرهنگی عنوان کرد.

وی افزد: این دپارتمان با در نظر گرفتن 2 بخش عملی و نظری در این حوزه در پنج گروه تخصصی ،هنر های اجرایی،هنر های تعاملی،هنر های دیجیتال ،هنر های محیطی و هنر چیدمان با زیر ساخت های تئوری آغاز به کار خواهند نمود.

به گفته وی ، با ورود و حضور هنر جدید ،چارچوب های موجود در رشته های هنری برداشته و رشته های بینا متنی شکل گرفت که  مجتمع فنی تهران قصد دارد با ورود به این عرصه شکاف آموزشی موجود را پر کند.

مدیر دپارتمان آموزش عالی هنر مجتمع فنی تهران با بیان اینکه مجتمع فنی تهران  حدود 6سالی است که به صورت جدی به عرصه هنر و آموزش آن وارد شده اظهار کرد:در این میان یکی از میدان های هنری که برای مجتمع جدی بود حوزه مد و لباس بود که حدود 5سال سابقه خوب و مفیدی در این عرصه ارائه نموده است.

او در بخشی از سخنان خود با بیان این که این دپارتمان هم اکنون تنها دپارتمان آموزش عالی هنر است ، این امر را مرهون زحمات و همت مجتمع فنی تهران دانست که از طرح پژوهشی دپارتمان  حمایت مالی کرده و تلاش دارد خلا موجود در این عرصه را بطور جدی دنبال نماید.

همچنین علی دهدشتی نژاد ، مدیرمسوول نمایندگی میرداماد مجتمع فنی تهران ضمن اشاره به فعالیت های این نمایندگی و با بیان اینکه از سال 89 فعالیت خود را آغاز کردیم گفت: این نمایندگی در 12حوزه یا دپارتمان مشغول فعالیت است و آموزش دوره های عالی هنر  برای اولین بار در این نمایندگی استارت کار خود را می زند که امیدواریم از این اتفاق مهم سربلند بیرون بیاییم.

وی  از برگزاری نخستین دوره تخصصی  هنرمعاصر با حضور اساتید برجسته در این حوزه  توسط دپارتمان آموزش عالی هنر مجتمع فنی تهران (نمایندگی میرداماد) خبر داد.

وی  با بیان اینکه این نشست در واقع به عنوان افتتاحیه آموزش عالی هنر است افزود:ثبت نام برای این آموزش ها آغاز شده و امیدواریم بتوانیم یکی از موفق ترین و پربارترین دوره ها را برگزار کنیم.

وی در عین حال بیان کرد:مجتمع فنی تهران به مباحث عملی تمرکز بیشتری دارد و همین روال نیز در موضوع هنر نیز مصداق دارد و تاکیدمان این است که در این دوره ها به جنبه عملی آموزش ها بیشتر توجه و تاکید کند.

دهدشتی نژاد ،  حوزه های اقتصادهنر،مدیریت هنر،هنرجدید،کسب و کارهای هنری و کارآفرینی فرهنگی را رئوس کاری دپارتمان آموزش عالی هنر مجتمع فنی تهران دانسته و تاکید کرد که در نظر داریم به موضوع  آموزش توجه زیادی داشته و آن را توسغه دهیم.

وی همچنین اظهار کرد: هدف این نمایندگی آموزش با بالاترین حد کیفیت، بدون اتلاف وقت در کلاس های آموزشی است و همین امر این مرکز آموزشی را به یکی از مراکز آموزشی هوشمند ایران مبدل کرده است.

گفتنی است در این نشست بر ضرورت آموزش  و توجه به این موضوع در تمامی هنرهای معاصر تاکید شده و عنوان شد  که اگر تا دهه های گذشته مساله اصلی، دسترسی شهروندان به اطلاعات بود اما امروزه منابع اطلاعاتی در اختیار مردم است ولی چگونگی مواجهه با آن اطلاعات بحث اصلی است و اینکه چگونه می توان دانشی را آغاز کرد و به نتیجه رساند.

 

 

 

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز