کد خبر: 723879 A

با موافقت نمایندگان؛

نمایندگان مردم در خانه ملت سازمان برنامه و بودجه را مکلف کردند تا برای پیشگیری و آمادگی در مقابله با بحران در بودجه سنواتی فصلی تحت عنوان مدیریت بحران کشور را ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، درجلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی  نمایندگان با ماده (۱۶) لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور موافقت کردند.

بر اساس این گزارش از مجموع ۲۴۲ نماینده حاضر در صحن نمایندگان  ۱۹۳ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع به این ماده دادند.

در ماده (۱۶) لایحه آمده است: سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است، به منظور انجام اقدامات مربوط به پیشگیری و کاهش خطر و آمادگی در برابر بحران ذیل امور اقتصادی در بودجه سنواتی، فصلی تحت عنوان مدیریت بحران کشور ایجاد کند و اعتبار درج شده در فصول و برنامه‌های فعلی را در این فصل تجمیع نماید. اعتبارات مورد نیاز دستگاه‌ها و نهادهای موضوع ماده (۲) این قانون ذیل برنامه‌های مشخصی در این فصل بنا بر پیشنهاد وزارت کشور (سازمان مدیریت بحران) در لایحه بودجه سالانه منظور می‌شود.

تبصره ۱- دستگاه‌ها و نهادهای یاد شده موظفند گزارش نحوه مصرف اعتبارات مذکور را به صورت ۶ ماهه  و سالانه تهیه کنند و به وزارت کشور (سازمان مدیریت بحران کشور) ارائه دهند.

تبصره ۲- دولت در چارچوب برنامه ملی (کاهش خطر حوادث و سوانح) به منظور تشویق مالکان واحدهای مسکونی شهری و روستایی ناپایدار و بافت فرسوده به نوسازی واحدهای مسکونی‌شان، همه ساله تسهیلات و کمک‌های فنی لازم را به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امور اقتصاد و دارایی و کشور (سازمان مدیریت بحران کشور) با تصویب هیئت وزیران در لایحه بودجه سالانه کل کشور پیش‌بینی می‌کند.

برنامه و بودجه بودجه خانه ملت سازمان برنامه و بودجه مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر