خبرگزاری کار ایران

مطهری در جمع خبرنگاران:

نباید بیش از حد نسبت به استقلال اقلیم کردستان حساسیت نشان دهیم/ با چند انتقاد و اعتراض نظام به خطر نمی‌افتد

asdasd
کد خبر : ۵۴۰۲۶۱

نائب رئیس ملجس گفت:‌ لازم نیست در مورد استقلال کردستان عراق بیش از حد حساسیت نشان دهیم بلکه باید مردم کردستان عراق را قانع کنیم که استقلال اقلیم به صلاح‌شان نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی مطهری در حاشیه نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران درباره موضوع برگزاری همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان اعلام کرد: بهتر بود تلاش بیشتری می‌کردیم تا این اتفاق نمی‌افتاد اما حال که همه پرسی استقلال در اقلیم کردستان برگزار شده و به نظر می‌رسد رای نیز خواهد آورد نباید بیش از حد حساسیت نشان دهیم.

وی گفت: مشخص است که کردها از همه‌پرسی استقلال کردستان حمایت می‌کنند. اما برگزاری این همه پرسی لزوما به معنای استقلال اقلیم نیست. بلکه مراحلی دارد که حتی اگر قرار به انجام باشد دو تا سه سال به طول می‌انجامد بنابراین لازم نیست بیش از حد حساسیت نشان دهیم بلکه باید مردم کردستان عراق را قانع کنیم که استقلال اقلیم به صلاح‌شان نیست.

نائب رئیس ملجس در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر موضع‌گیری دیرهنگام جمهوری اسلامی در این رابطه گفت: اقداماتی انجام شده و مقاماتی از سوی ایران از جمله سردار سلیمانی به منطقه رفته و هشدارهای لازم را داده‌اند اما نباید فراموش کنیم که این طرحی بین‌المللی است که با مدیریت آمریکا و اسرائیل در حال انجام است.

عضو فراکسیون امید مجلس یادآور شد: به نظر می‌رسد آمریکا به ظاهر می‌گوید با استقلال کردستان عراق مخالف است. همچنین در مورد موضع‌گیری ترکیه نیز نمی‌توان با اطمینان قضاوت کرد اما آنچه مسلم است این است که ما نباید با حساسیت نابجا، موضع‌گیری سخت کنیم بلکه باید با مردم آنجا صحبت کنیم و قانع‌شان کنیم که این اقدام به صلاحشان نیست همچنین باید دقت کنیم که اقدامات خشونت آمیز نیز لزوما به صلاح نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به سوال دیگری درباره بازداشت برخی روزنامه‌نگاران از جمله ساسان آقایی و یغما فشخامی گفت: مواردی از این دست که به ما مراجعه می‌کنند را از طریق ومراجع مربوطه پیگیری می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا در مورد اعتراضات کارگری و بازداشت برخی فعالان این حوزه گفت: در مورد آقای شهابی در جریان موضوع هستم و تا حدی مطلع شده‌ام. وظیفه ما به عنوان نمایندگان این است که موضوعات را به نهادهای مربوطه منتقل کرده و از حقوق مردم دفاع کنیم و از آنها بخواهیم که در این رابطه توضیح بدهند و سخت‌گیری نکنند.

نائب رئیس مجلس تصریح کرد: قرار نیست این افراد به دستور ما آزاد شوند. بلکه ما صرفا پیگیری می‌کنیم و در مواردی نیز پاسخ‌هایی دریافت می‌کنیم و اطلاعاتی به دست می‌آوریم که بعضا با آنچه درباره این افراد در رسانه‌ها منعکس شده متفاوت است.

مطهری یادآور شد: موضوع مهم این است که نباید با منتقدان و معترضان برخوردی سخت شود؛چرا که این کار ضرورت ندارد و با چند اعتراض نظام به خطر نمی‌افتد بنابراین باید این رویکرد را اصلاح کنیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز