خبرگزاری کار ایران

ولایتی در جمع خبرنگاران:

ایران از دولت و ملت سوریه حمایت می‌کند/ همکاری ایران و روسیه در منطقه افزایش می‌یابد

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار امیدواری کرد در اجلاس‌های بعدی گام‌های بیشتری در جهت احقاق حق مردم سوریه برداشته شود.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایلنا، علی اکبر ولایتی پس از دیدار خود با فیصل مقداد معاون وزیر امور خارجه سوریه در جمع خبرنگاران در توضیح مسائل مطرح شده درباره اختلاف ایران و روسیه درباره حضور حزب‌الله لبنان در سوریه اظهار داشت: روابط ایران و روسیه بسیار روشن و دوستانه است و همکاری‌ها میان دو کشور افزایش خواهد یافت.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همکاری‌های ایران و روسیه به خصوص در صحنه‌های نبرد علیه افراطیون در سوریه انجام می‌شود.

ولایتی گفت: ایران از دولت و ملت سوریه و شخص بشار اسد حمایت می‌کند و همانطوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند تصمیم‌گیر نهایی درباره سرنوشت سوریه مردم این کشور و بدون دخالت بیگانگان است.

وی در پایان تاکید کرد: همکاری‌های مشترک میان ایران، روسیه، ارزش مردمی سوریه مقاومت حزب‌الله لبنان و برخی نیروهای مردمی عراق موجب شده عملا در حوزه نظامی متحدان با دولت و ملت سوریه بتوانند در هفته‌های اخیر افراطیون‌ و تروریست‌ها را در مراحل مختلف شکست دهند. بیانیه ۹ ماده‌ای نیز از دستاوردهای کشورهای همراه منطقه بود که به نفع مردم سوریه است.

 

کد خبر : ۳۱۹۳۱۴