خبرگزاری کار ایران

نایب رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی:

هیات مدیره کانون‌ عالی کارگران بازنشسته هیچ مصوبه‌ای در اعلام حمایت از هیچ نامزدی ندارد

هیات مدیره کانون‌ عالی کارگران بازنشسته هیچ مصوبه‌ای در اعلام حمایت از هیچ نامزدی ندارد
کد خبر : ۱۵۰۰۵۶۶

من و چندتن از اعضای هیات مدیره از پزشکیان حمایت قاطع می‌کنیم

نایب رئیس هیات مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی به اطلاعیه روابط عمومی این کانون مبنی بر حمایت از سعید جلیلی در انتخابات دور دوم ریاست جمهوری واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نصرالله دریابیگی (نایب رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی) نسبت به اعلام مواضع اخیر انتخاباتی که به نام این تشکل به نفع سعید جلیلی صورت گرفته است، واکنش داد. 

نصرالله دریابیگی در این رابطه اظهار کرد: اطلاعیه‌های صنفی و خدماتی کانون عالی بازنشستگان کارگری تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی از طریق روابط عمومی کانون‌عالی منتشر می‌شود اما مواضع و اعلامیه‌هایی که باید پس از مصوبه هیات مدیره کانون منتشر شود، حتما با امضای رئیس یا دبیر این تشکل منتشر می‌شود. 

وی افزود: بنده به عنوان نایب رییس این تشکل به شما اعلام می‌کنم که کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی ظرف روزهای اخیر هیچ جلسه‌ای نداشته تا بخواهد درباره انتخابات دور دوم ریاست جمهوری مصوبه‌ای داشته باشد. ضمن اینکه اکنون چندین تن از اعضای هیات مدیره این کانون عالی در کمیته‌های کارگری و بازنشستگی ستاد آقای پزشکیان فعال بوده و هم اکنون درحال کار کردن هستند. بنده در مازندران، و یکی از اعضا در فارس و اعضایی نیز در شمال غرب کشور، در حال فعالیت هستند و برخی همکاران دیگر نیز در ستادهای دیگری فعالیت می‌کنند. 

نایب رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی تصریح کرد: بنده در دور اول در جلسه هیات مدیره عرض کردم که بطور کلی با ورود ساختاری تشکلّات با ماهیت صنفی ذیل وزارت کار که وظایف و اختیاراتشان مطابق با قانون احصاء شده، در عرصه مصداقی انتخابات مخالف هستم. 

ولی چنانچه حتی سایر برادران‌مان در هیات مدیره قصد ورود مصداقی درمورد حمایت از یک فرد در انتخابات داشته باشند، لازم است هیات مدیره تشکیل جلسه داده و مصوب می‌کرد. همین که این اطلاعیه با امضای رئیس یا دبیر منتشر نشده، مبین این نکته است که هیچ مصوبه‌ای در هیات مدیره کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی برگزار نشده است؛ زیرا جلسه‌ای با این موضوع نداشتیم. 

دریابیگی تاکید کرد: قطعا فضاسازی در پی انتشار این اطلاعیه روابط عمومی اقدامی نادرست است و ما در اولین جلسه هیات مدیره این تشکیلات درباره انتشار این اطلاعیه روابط عمومی موضوع را بررسی می‌کنیم تا روشن شود چرا این اتفاق افتاده است. علی‌ایّ‌حال، اعلام می‌کنیم که هیات مدیره کانون عالی هیچ جلسه‌ای نداشته و هیچ مصوبه‌ای درخصوص حمایت از هیچ کاندیدایی درکار نبوده است. 

وی در پایان تاکید کرد: جمعیت قریب به ۵ میلیون بازنشسته و مستمری بگیر را تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی داریم. اولاً همه این عزیزان عضو کانون نیستند و ما نیز هیچ گزینشی درباره پذیرش بازنشستگان نداریم. این بازنشستگان با هر فکر و اندیشه و مذهب و گرایش سیاسی فقط به این دلیل که بازنشسته هستند، عضو کانون‌ها می‌شوند تا خدماتی دریافت کنند. ما از مذهب و عقاید سیاسی آنان نمی‌پرسیم. فلذا اگر بر فرض کانون‌های ما در شهرستان‌ها و استان‌ها و حتی در سطح کانون عالی هر موضعی بگیرند، بازنشسته‌ها توجه خاصی به آن نخواهند کرد و تصمیمات سیاسی و اجتماعی ایشان برمبنای تشخیص خودشان است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز