خبرگزاری کار ایران

رئیس کل دادگستری مازندران:

با متخلفین و متصرفین حریم رودخانه‌ها برخورد قاطع و قانونی خواهد شد

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۹۷۹۱

رئیس کل دادگستری مازندران بر ساماندهی و تعیین تکلیف کامل وضعیت حریم رودخانه سردآبرود چالوس تاکید کرد و گفت: قطعاً با متخلفان و متصرفین بستر و حریم رودخانه‌ها برخورد سریع، قاطع و قانونی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، عباس پوریانی در بازدید از حریم رودخانه سردآبرود چالوس، اظهار کرد: در پی گزارش‌های واصله مبنی بر تخلفات متعدد در حریم رودخانه روستای زوات، بازدیدی از این منطقه انجام و متاسفانه مشاهده شد که در بستر رودخانه، آلاچیق‌هایی موقت بدون رعایت اصول ایمنی ساخته شده و در اختیار مسافران قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: با توجه به مسافر خیز بودن منطقه، وضعیت موجود بستر این رودخانه واقعاً خطرناک و ناامن ارزیابی شده و در صورت بارش باران شدید و سیلابی شدن رودخانه هیچ راه فرار و منطقه امنی برای مسافران وجود نخواهد داشت.

پوریانی ادامه داد: با توجه به بروز برخی اختلاف نظر‌ها بین شرکت آب منطقه‌ای مارندران و منابع طبیعی استان در مورد مشکلات موجود در بستر این رودخانه، حل اختلاف موجود به دادستان مرکز مازندران محول و این موضوع در کمترین زمان ممکن تعیین تکلیف خواهد شد.

رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: با تعیین ساز و کار مشخص، از این پس، هیچ فردی به خود جرات ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه را نخواهد داد و هرگونه اقدام در مکان‌های مجاز، از مبادی قانونی و با صدور مجوز از سوی مراجع ذیربط انجام خواهد گرفت.

پوریانی خاطرنشان کرد: قطعاً با برنامه‌ریزی دقیق و ورود دستگاه قضایی استان، با متخلفین و متصرفین حریم و بستر رودخانه سردآبرود برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

گفتنی است رئیس کل دادگستری مازندران در ادامه از باب پیگیری حقوق عامه، از پل زیرگذر شهرک نواب چالوس که هشت سال به طول انجامیده و بسیار حادثه آفرین بوده و موجب مرگ تعدادی از شهروندان نیز شده بازدید و پای درد دل مردم این منطقه نشست و دستورات لازم را در راستای پیگیری و رفع مشکلات موجود صادر کرد.

پوریانی در این بازدید تاکید کرد دادستان حوزه قضایی پیگیری لازم تا به سر انجام رسیدن این موضوع انجام خواهد داد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز