خبرگزاری کار ایران

باقری:

مسئولیت تشدید تنش‌ها در منطقه بر عهده حامیان رژیم صهیونیستی است

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۹۲۶

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان گفت:امروز مسوولیت تشدید تنش ها در منطقه با کشورهایی است که با حمایت خود از رژیم صهیونیستی یا سکوت و همراهی خود بر دامنه رفتارهای گستاخانه آن افزوده اند.

به گزارش ایلنا، دنگ لی، معاون منطقه ای وزارت امور خارجه چین عصر امروز چهارشنبه در تماس تلفنی با علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص حمله سبوعانه ی اخیر رژیم صهیونیستی به ساختمان‌های سفارت ج.ا.ایران در دمشق گفت‌وگو کرد.

مقام ارشد وزارت خارجه چین با اعلام موضع کشورش در محکومیت این حمله، آن را نقض فاحش کنوانسیون وین، منشور سازمان ملل متحد و حقوق بین الملل عنوان داشت.

معاون وزیر خارجه چین همچنین با اشاره به مواضع صریح پکن در نشست فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز گذشته، بار دیگر بر حمایت قاطع از ایران در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود تاکید نمود.

علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تمجید از همدردی دولت چین و مواضع صریح آن کشور، بر ضرورت برخورد قاطع و مسوولانه همه کشورها با این اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی و پاسخگو کردن این رژیم در نقض قوانین و کنوانسیون های بین المللی تاکید کرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان در این گفت‌وگو همچنین با ابراز تأسف از استمرار نسل کشی و محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی یادآور شد که موضع آمریکا و برخی کشورهای غربی در عدم محکومیت اقدامات این رژیم سبب استمرار و افزایش تنش ها در منطقه شده است و امروز مسوولیت تشدید سطح تنش ها در منطقه با کشورهایی است که با حمایت خود از این رژیم یا سکوت و همراهی خود بر دامنه رفتارهای گستاخانه آن افزوده اند.

در این تماس تلفنی دو طرف در خصوص مسائل دوجانبه و سایر موضوعات مورد علاقه تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز