خبرگزاری کار ایران

| 07:30   
کد خبر : ۱۳۹۷۶۵۸
ایروانی در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل:

تلاش بدبینانه آمریکا برای متهم کردن ایران به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ بی‌اساس است

سفیر ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل تلاش آمریکا برای متهم کردن ایران به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ را بی‌اساس خواند.

تلاش بدبینانه آمریکا برای متهم کردن ایران به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ بی‌اساس است

به گزارش ایلنا، امیرسعید ایروانی سفیر ایران در سازمان ملل در واکنش به تلاش آمریکا برای متهم کردن ایران به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ طی نامه‌ای به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل نوشت:

تلاش بدبینانه ایالات متحده برای ایجاد ارتباط واهی بین استفاده ادعایی از هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) در درگیری در اوکراین و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد (۲۰۱۵) برای متهم کردن ایران به نقض این قطعنامه، گمراه کننده و کاملاً بی اساس است. جمهوری اسلامی ایران در چندین نوبت و از طریق مکاتبات مختلف به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد از جمله نامه مورخ ۱۷ اوت ۲۰۲۳ (S/۲۰۲۳/۶۱۰) این ادعاهای بی اساس و پوچ را رد کرده است.

همه این اتهامات ساختگی یک بار دیگر رد می شود. شواهد ادعایی و به اصطلاح ضمیمه نامه که توسط آژانس اطلاعات دفاعی ایالات متحده به عنوان «اطلاعات محرمانه» ارائه شده است، کاملا ساختگی و فاقد هرگونه اعتبار قانونی است.

ایالات متحده نه تنها به دنبال گمراه کردن عمدی جامعه بین‌الملل است، بلکه به دنبال دستکاری مأموریت دبیرخانه سازمان ملل متحد تنها با هدف تامین منافع سیاسی خود، علیرغم نقض مداوم و قابل توجه قطعنامه ۲۲۳۱ است.

ما بار دیگر تاکید می کنیم که درخواست مکرر و غیر موجه ایالات متحده از دبیرخانه برای انجام تحقیقات به اصطلاح نقض قطعنامه ۲۲۳۱ فاقد مبنای قانونی است. نه قطعنامه ۲۲۳۱ و نه تبصره مربوطه رئیس شورای امنیت (S/۲۰۱۶/۴۴) اجازه چنین مأموریت غیرقانونی را نمی دهد. ما مجدداً درخواست خود را از دبیرخانه سازمان ملل متحد برای اجرای مجدانه مأموریت خود، همانطور که در یادداشت رئیس شورای امنیت (S/۲۰۱۶/۴۴) ذکر شده است، تکرار می کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز