کد خبر: 1240023 A

نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی:

نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه‌ها باید به طراحی تمدن نوین اسلامی کمک کند و مختصات آن را بخوبی تعریف کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس و رییس فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در سومین اجلاس بین‌المللی فعالان مهدوی، با بیان اینکه برپایی این نشست‌ها مصداق جهاد تبیین است، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب کلیدواژه ای با عنوان تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای خورشید ولایت عظما دارد.

وی ادامه داد: باید دید این تمدن نوین اسلامی چیست و ابعاد و مختصات آن چیست تا راه پیش رو مشخص شود.

زاهدی در ادامه ابراز داشت: رهبر انقلاب در فراز پایانی بیانیه گام دوم انقلاب، هفت محور را مطرح کرده‌اند که مهمترین آنها دانشگاه و پژوهش است و امام عزیز ما نیز دانشگاه را مبدأ تحولات برشمرده اند.

رییس فراکسیون مهدویت مجلس همچنین تصریح کرد: هفت محوری که در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته، در هندسه این تمدن نوین اسلامی باید مشخص شود و محور اصلی این هفت محور نیز دانشگاه است.

وی اضافه کرد: بنابراین، دانشگاه باید به طراحی تمدن نوین اسلامی کمک کند و مختصات آن را بخوبی تعریف کند.

زاهدی در ادامه تاکید کرد: در گام بعدی، همه کارگزاران نظام اسلامی در ساخت این بنای تمدن نوین اسلامی باید مشارکت کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر دانشگاه، حوزه های علمیه نیز باید در طراحی این تمدن نوین اسلامی نقش‌آفرینی کنند. اینجاست که پژوهش محوری بویژه در حوزه علوم انسانی اهمیت می یابد.

رییس فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت هم افزایی دولت و مجلس در تدوین و بررسی برنامه هفتم توسعه ابراز داشت: در این مسیر باید با کمک حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها، سرفصل‌های روشنی در حوزه های مختلف تمدنی بویژه در زمینه سبک زندگی در تمدن نوین اسلامی طراحی کنیم.

وی عنوان کرد: لازم است کارگروه های تخصصی از دولت و مجلس و دانشگاه‌های کشور برای طراحی این سرفصل ها در برنامه هفتم توسعه تشکیل شود تا با یک حکمرانی مطلوب به مرحله شکل گیری تمدن نوین اسلامی نزدیک تر شویم.

انتهای پیام/
مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر