کد خبر: 1238519 A

در دیدار میراحمدی و چنگ گوئوپینگ انجام شد؛

کمیسر امنیت خارجی وزارت امور خارجه جمهوری خلق چین در دیدار با معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه همکاری‌های پلیسی و امنیتی تبادل نظر کرد.

به گزارش ایلنا، چنگ گوئوپینگ، کمیسر امنیت خارجی وزارت خارجه جمهوری خلق چین در دیدار با سید مجید میراحمدی،‌ معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه همکاری‌های پلیسی و امنیتی تبادل نظر کرد.

در این دیدار که روز چهارشنبه در وزارت کشور انجام شد، سید مجید میراحمدی و چنگ گوئوپینگ در زمینه توسعه همکاری‌های پلیسی و امنیتی دو کشور تبادل نظر و بر اجرای مفاد موافقتنامه همکاری در زمینه جرایم فراملی و تبادل اطلاعات و تجربه در زمینه پلیسی و انتظامی تاکید کردند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ایران با برشمردن اهمیت راهبردی روابط دو کشور، توسعه روابط در چارچوب موافقتنامه همکاری در زمینه جرایم فراملی و برگزاری به موقع نشست‌های مشترک بین وزارتخانه‌های دو کشور را مهم دانست و از همکاری مشترک طرف چینی در پیشگیری و کنترل کرونا تشکر کرد.

چنگ گوئوپینگ کمیسر امنیت خارجی وزارت خارجه چین هم در این دیدار، با اشاره به نقش مهم ایران در منطقه در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، مبارزه با تروریسم و جرایم سازمان یافته، آمادگی طرف چینی را برای توسعه همکاری در این زمینه‌ها اعلام کرد.

وی از ایران به عنوان کشوری که در شروع همه گیری کرونا نخستین محموله‌های ماسک را برای طرف چینی ارسال کرده بود، قدردانی کرد.

انتهای پیام/
ایران و چین وزارت کشور سید مجید میراحمدی سید مجید میر احمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر