کد خبر: 666522 A

یک زوج با زندگی بلند مدت کنار یکدیگر موفق به ثبت رکورد طولانی ترین زندگی مشترک جهان در کتاب گینس شدند.

به گزارش ایلنا، ماسائو ماتسوموتو ۱۰۸ ساله و میاکو همسر 100 ساله‌اش اهل ژاپن با بیشترین طول زندگی مشترک در جهان موفق به ثبت رکود در کتاب گینس شدند. بنا بر اعلام یورونیوز در ژاپن کشوری که به داشتن مردمانی با عمر بالای صدسال شهرت دارد، زوجی زندگی می‌کنند که در سال 1937 با یکدیگر ازدواج کردند و اکنون از تاریخ زندگی مشترکشان 80 سال می‌گذرد.

هنگامی که صحبت از زندگی پایدار و مستحکم این زوج صحبت به میان می‌آید ، ماسائو ماتسوموتو می‌گوید: اکنون که به این مرحله از زندگی رسیدیم اشک شوق از چشمانم جاری است و این شادی را مدیون لطف و شکیبایی همسرم هستم. جالب است بدانید آنها هیچ جشنی برای ازدواجشان نگرفتند زیرا در آن زمان ژاپن درگیر جنگ بود و داماد به عنوان سرباز برای نبرد اعزام شده بود اما ناگفته نماند که حاصل این ازدواج به طور کل 25 فرزند، نوه و نتیجه و نبیره بوده است.
 
گفتنی است پیش از این زوج رکورد طولانی ترین زندگی مشترک که در گینس ثبت شده بود به زوجی با نام‌هایی گوردن دلون و کارل اهل نروژ تعلق داشت که پیوند آنها در سال 2004 با مرگ خانم دلون به پایان رسید، شاید برایتان جالب باشد بدانید که سن آنها روی هم به 210 سال و 2 ماه و 4 روز می‌رسید در حالی که مجموع سن زوج ژاپنی مشهور روی هم 208 سال است. طبق گزارش وزارت بهداشت ژاپن مردم هنگ کنگ به طور میانگین بیشتر از تمام مردم جهان عمر می‌کنند و پس از آن ژاپنی‌ها با میانگین 84 سال در مقام دوم این جایگاه قرار دارند.

منبع: رکنا

جنگ جهان زندگی مشترک ژاپن کتاب گینس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر