کد خبر: 662876 A

در آخرین روز از هفته دولت؛

با حضور مسئولان شهرستان های هندیجان و ماهشهر جایگاه سوخت بخش چم خلف عیسی از توابع هندیجان، بعد از یک سال وقفه مجددا راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر هندیجان، با حضور فرماندار هندیجان، معاون فرماندار شهرستان بندر ماهشهر، رئیس پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر، شیوخ، سران عشایر و تنی چند از مسئولان شهرهای هندیجان و ماهشهر ،جایگاه سوخت در بخش چم خلف عیسی هندیجان که با تعطیلی یک ‌ساله مواجه و مشکلات عدیده‌ای را برای مردم و مسافران ایجاد کرده بود مجدد راه‌اندازی شد.

این جایگاه سوخت از اهمیت فراوانی برخورد دار است؛ چرا که  بین شهرستان های هندیجان و ماهشهر قرار گرفته و همچنین تنها پمپ ‌بنزین شهر زهره و روستاهای اطراف است که باید به همه آن‌ها خدمات سوخت ارائه دهد. در یک سال اخیر اعتراضات شدیدی از ناحیه مردم روستاها در خصوص تعطیلی این جایگاه شده بود.

کوروش مودت فرماندار هندیجان در این مراسم اظهار داشت: مساحت این جایگاه 5 هکتار بوده که دو میلیارد و شش‌صد میلیون تومان هزینه پرداخت بدهی‌های قبلی و ساخت‌وساز جدید شده است. از زمانی که برای راه‌اندازی مجدد این پمپ ‌بنزین اقدام شد، مردم این منطقه بسیار خوشحالند و ابراز محبت کردند.

وی افزود: ما در حال پیگیری هستیم که کشاورزان روستاهای اطراف بتوانند سوخت مورد نیاز خود را از همین جایگاه تأمین کنند و نیازی به حضور در شهرستان هندیجان نباشد.

امین گله‌داری رئیس جایگاه سوخت بخش چم خلف عیسی هندیجان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: از روز اول که این جایگاه را تحویل گرفتیم مشکلات زیادی داشت، اما با حمایت‌های فرمانداری هندیجان، بخشداری چم خلف عیسی، مسئولان شرکت پخش فرآورده‌ای نفتی آبادان و ماهشهر همه بدهی‌ها رفع شد و روند اداری آن ادامه یافت.

وی افزود: 300 میلیون تومان برای نوسازی شبکه داخلی جایگاه و جمع ‌آوری بخارهای پمپ‌ها و مخزن‌ها هزینه شده است. جمع ‌آوری بخارها برای اولین بار در سطح ماهشهر و هندیجان صورت می‌گیرد. 300 میلیون تومان دیگر نیز هزینه بتن‌ریزی و آسفالت ورودی جایگاه شده است.

رئیس جایگاه سوخت شهر زهره بیان کرد: این پمپ ‌بنزین 4 مخزن با ظرفیت 200 هزار لیتری دارد که صد هزار لیتر آن بنزین و صد هزار لیتر دیگر آن نفت و گاز است و دارای 8 پمپ و 16 نازل  می باشد.

2

4

3

6

5

 

خبرنگار: محمد مهدی صادقی

هندیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر