کد خبر: 733822 A

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: چهار حوزه دارای اولویت اعلام شده از سوی وزیر جهاد کشاورزی، بدون هیچ محدودیت اعتباری مورد پشتیبانی و حمایت برای توسعه قرار می‌گیرند.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، روح‌الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی در گردهمایی معاونان بهبود تولیدات گیاهی و مدیران باغبانی استان‌های سراسر کشور در مشهد گفت: این چهار اولویت شامل مکانیزاسیون بخش کشاورزی، کشت گلخانه‌ای، پرورش ماهی در عرصه‌های دریایی و بذر گواهی شده و نهال می‌شود.

وی تاکید کرد: حمایت از این بخش‌ها بدون هیچ محدودیتی انجام می‌شود و در این میان کشت گلخانه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که توسعه ۲۵۰۰ هکتار کشت گلخانه‌ای امسال در تعهد قرار گرفت اما به دلیل مشکلات مجریان و برخی نواقص عمده این میزان محقق نشد.

مدیرعامل بانک کشاورزی بیان کرد: کم بودن شمار مجریان توانمند در عرصه کشت گلخانه، ضرورت جذب سرمایه‌گذاران عمده در حوزه کشت گلخانه، بالا بودن وثیقه‌های بانکی و مشکلات موجود در شبکه بازاریابی و فروش از مهمترین مشکلات و ضرورت های حوزه کشت گلخانه محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: طی یک سال آینده هم و غم خود را بر توسعه محسوس کشت گلخانه‌ای استان و اعطای تسهیلات در این بخش قرار داده‌ایم.

خدارحمی با بیان این که در بخش مکانیزاسیون کشاورزی عملکرد بسیار مطلوبی انجام شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰۰ درصد ماشین‌آلات بخش کشاورزی تامین مالی می‌شوند و از طرف بانک کشاورزی تسهیلات به صورت کامل به متقاضیان اعطا می‌شود.

وی افزود: امسال ۳۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار با ۶ درصد سود در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

مدیرعامل بانک کشاورزی خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی همه امکانات و اعتبارات در جهت رشد و توسعه این بخش و به صورت هدفمند بدون هیچ محدودیتی قرار دارد.

بخش کشاورزی جهاد کشاورزی سرمایه کشاورزی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر