خبرگزاری کار ایران

| 07:20   
کد خبر : ۱۳۸۳۲۰۲
رسانه‌های اسرائیل گزارش دادند:

پیام رژیم صهیونیستی برای حزب الله با میانجی‌گری فرانسه

منابع اسرائیلی از تلاش فرانسه برای میانجی‌گری میان رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان خبر دادند.

پیام رژیم صهیونیستی برای حزب الله با میانجی‌گری فرانسه

به گزارش ایلنا به نقل از العربی الجدید، منابع اسرائیلی امروز -چهارشنبه- گزارش دادند که فرانسه برای میانجی‌گری میان رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان تلاش می‌کند تا از رویارویی بین آنها جلوگیری کند.

روزنامه معاریو صبح امروز گزارش داد که اسرائیل از طریق «ژان-ایو لودریان»، وزیر خارجه پیشین فرانسه و فرستاده ویژه «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور این کشور در لبنان پیامی برای حزب الله ارسال کرده است.

به نوشته این روزنامه، لودریان اخیرا با نمایندگان حزب‌الله دیدار و پیام غیرمستقیم اسرائیل برای تلاش در راستای برقراری آرامش و جلوگیری از خشونت را به آنها ابلاغ کرده است. 

معاریو در این گزارش افزود که این پیام در جریان سفر «الی کوهن»، وزیر خارجه اسرائیل به پاریس در ماه جولای به فرانسه منتقل شد و این کشور نیز قول داده است که در این موضوع مداخله کند.

این در حالی است که «گیلاد اردان»، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل روز گذشته‌ شکایتی رسمی از لبنان به شورای امنیت ارائه کرد و خواستار اقدام فوری دولت لبنان و نیروهای ویژه سازمان ملل در این کشور موسوم به یونیفل برای جلوگیری از ادامه فعالیت حزب‌الله در توسعه زیرساخت‌های نظامی در مرز با سرزمین‌های اشغالی فلسطین شد و هشدار داد که پیامدهای آن ممکن است ویرانگر و فاجعه‌بار باشد. 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز