خبرگزاری کار ایران

| 00:15   
کد خبر : ۱۳۴۸۹۱۷

توافق سه‌جانبه ژاپن، آمریکا و کره جنوبی برای برگزاری رزمایش نظامی دوره‌ای

ژاپن، آمریکا و کره جنوبی برای برگزاری رزمایش‌های نظامی مشترک به طور دوره‌ای در راستای مقابله با تهدیدهای پیونگ‌یانگ توافق کردند.

توافق سه‌جانبه ژاپن، آمریکا و کره جنوبی برای برگزاری رزمایش نظامی دوره‌ای

به گزارش ایلنا به نقل از یونهاپ، کره جنوبی، ایالات متحده و ژاپن توافق کردند که به طور دوره‌ای رزمایش‌های دفاعی ضد موشکی و ضد زیردریایی برای مقابله با تهدیدهای فزاینده کره شمالی برگزار کنند.

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که این توافق در جریان مذاکرات سه جانبه دفاعی روز گذشته -شنبه- در بحبوحه تنش‌های ناشی از آزمایش‌های تسلیحاتی اخیر پیونگ‌یانگ از جمله موشک بالستیک قاره‌پیمای «هواسونگ-۱۸» حاصل شده است.

در بیانیه مشترک آمده است: «سه طرف درباره سازماندهی رزمایش‌های دفاع موشکی و ضد زیردریایی برای بازدارندگی و پاسخ به تهدیدهای هسته‌ای و موشکی کره شمالی گفت‌وگو کردند».

در این نشست سه جانبه همچنین راه‌های از سرگیری رزمایش‌های سه‌جانبه از جمله رزمایش‌های دریایی و ضد دزدی دریایی با هدف حفظ صلح و ثبات در منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سئول، توکیو و واشنگتن در این بیانیه آنچه را که نقض مکرر قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، تحریکات هسته‌ای و موشکی و حمل و نقل غیرقانونی از طریق کشتی توسط کره شمالی خوانده‌اند، محکوم کردند.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز