کد خبر: 1243128 A

نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین دولت آمریکا را به دخالت برای توقف همه تلاش‌های رژیم در راستای یهودی‌سازی قدس فرا خواند.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «محمد اشتیه»، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین، از دولت آمریکا خواست تا برای توقف تمامی تلاش‌های رژیم صهیونیستی جهت یهودی‌سازی شهر قدس و تقسیم مسجد الاقصی مداخله کند.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی دفتر نخست‌وزیر تشکیلات، اشتیه روز گذشته -‌سه‌شنبه- در دیدار با «باربارا لیف»، دستیار وزیر خارجه آمریکا و «هادی عمرو»، معاون وی در دفتر خود در رام‌الله، ، خواستار اعمال فشار برای توقف همه تلاش‌های اسرائیل برای یهودی‌سازی شهر قدس و تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی شد.

بر اساس این بیانیه، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان در دیدار با هیئت آمریکایی آخرین تحولات و وضعیت سرزمین‌های فلسطینی در نتیجه تشدید تجاوزات اسرائیل علیه مردم‌ فلسطین‌ و مقدسات آن‌ها را بررسی کرد.

وی بار دیگر با بیان اینکه راهکار دو کشوری تنها راه پایان دادن به درگیری است، بر لزوم به کارگیری همه تلاش‌ها برای رفع موانع  موجود در برابر این راه حل که مهم‌ترین آن شهرک‌سازی است، تاکید کرد.

 

انتهای پیام/
آمریکا محمد اشتیه یهودی سازی قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر