خبرگزاری کار ایران

| 17:59   
کد خبر : ۱۳۹۷۹۱۱

آشنایی با فایروال‌های سخت افزاری سوفوس

آشنایی با فایروال‌های سخت افزاری سوفوس

تاریخچه شرکت سوفوس

سوفوس (Sophos Group plc) یک شرکت انگلیسی ارائه‌ دهنده محصولات امنیتی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است. سوفوس توسط Jan Hruska و Peter Lammer در انگلستان بنیان‌گذاری شد و ساخت اولین محصولات خود در زمینه ضد‌ویروس‌ و رمزنگاری را در سال 1985 آغاز نمودند. آن‌ها در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990، عمدتاً یک سری فناوری‌های امنیتی، از جمله ابزارهای رمزنگاری را برای استفاده کاربران در انگلستان تهیه کرده و به فروش رساندند. در اواخر دهه1990، سوفوس تمرکز خود را بر روی توسعه و فروش فناوری‌های ضدویروس گذاشت و برنامه‌ای را برای گسترش کسب و کار بین‌المللی آغاز نمود.

نماینده سوفوس

شرکت استارو (Astaro) یکی از پیشروان حوزه امنیت شبکه بود که در سال ۲۰۰۰ تاسیس شد. این شرکت با ارائه راهکارهای امنیتی نوین و پیشرفته، مورد توجه و استقبال کاربران و مشتریان خود قرار گرفت. در آن زمان و با امکان مراودات با کشور ها خارجی، نماینده رسمی این شرکت در ایران حضور داشت و به فعالیت رسمی خود تا سال ها ادامه داد.

در سال ۲۰۱۵، شرکت فایروال استارو توسط شرکت سوفوس خریداری شد. با ترکیب تخصص‌های این دو شرکت، راهکارهای امنیتی پیشرفته‌تری توسط سوفوس ارائه شد که بازخورد مثبت بسیاری را از کاربران و مشتریان خود دریافت کرد.

سوفوس با بهره‌گیری از تجربه و تخصص شرکت استارو، توانست به طور چشمگیری فایروال خود را ارتقا دهد. این ارتقا، بهبود قابل توجهی در امنیت شبکه‌های سازمانی و حفاظت از اطلاعات محرمانه کاربران و مشتریان شرکت سوفوس به همراه داشت.

از آن زمان تا کنون، شرکت سوفوس به یکی از برترین شرکت‌های امنیتی در دنیا تبدیل شده است. با ارائه راهکارهای پیشرفته و ارتباط نزدیک با مشتریان خود، سوفوس به عنوان یک شریک امنیتی قابل اعتماد در دنیای کسب و کار شناخته می‌شود.

خرید فایروال

در هنگام خرید فایروال یکی از مهم ترین موارد که باید به آن توجه شود، امکان بروز رسانی مستمر و همچنین پشتیبانی فنی حرفه ای است. خرید فایروال برای یک شرکت کوچک تا یک سازمان عریض و طویل می تواند یکی از تصمیمات مهم برای امنیت شبکه در آن شرکت یا سازمان باشد. یکی از بهترین انتخاب ها در هنگام خرید فایروال، فایروال سخت افزاری سوفوس از انواع NGFW بوده که با پردازنده اختصاصی Xstream Flow سرعت و قدرت بی نظیری را در مقابله با تهدیدات ارائه می دهد. همچنین امکان بروز رسانی و پشتیبانی مستمر یکی دیگر از مزایای کلیدی فایروال‌های سوفوس می‌باشد.

محصولات سخت افزاری سوفوس

شرکت سوفوس ارائه‌دهنده‌ی محصولات سخت‌افزاری امنیت شبکه می‌باشد که یکی از معروف‌ترین محصولات این شرکت فایروال‌های سخت‌افزاری آن است. این فایروال‌ها با تنوع در مدل ها و سری های مختلف به بازار عرضه شده است. مدل های مختلف با توجه به نیاز هر شرکت و یا سازمان قابل انتخاب می باشد و در سری‌های مختلف آن قابلیت‌ها و امکانات متفاوتی اضافه شده است.

فایروال سوفوس سری XGS

سوفوس XGS، با پردازنده اختصاصی Xstream Flow جدیدترین نسل از فایروال‌های سخت‌افزاری می‌باشد.

XGS دارای تکنولوژی یادگیری عمیق قدرتمندی است و حتی قادر به شناسایی و مسدود کردن پیچیده‌ترین حملات مخرب و رمزگذاری شده بدافزاری می‌باشد. همچنین به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا سیاست‌ها را اعمال کرده و جلوی دسترسی به وب‌سایت‌های مخرب یا نامناسب را بگیرند. علاوه بر این، XGS ویژگی‌های کنترل برنامه‌ها را فراهم می‌کند که به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که ترافیک شبکه را بر اساس برنامه‌ها یا گروه‌های کاربری خاص مدیریت و اولویت‌بندی کنند.

فایروال سوفوس XGS، فناوری Xstream را با مدل ها و قیمت‌های متنوعی ارائه می‌کند تا حفاظت متناسب با تنوع شبکه‌های توزیع‌شده و رمزگذاری‌شده امروزی را تامین کند.

خرید فایروال سخت افزاری

برای انتخاب و خرید فایروال سخت‌افزاری مناسب شبکه خود، باید ابتدا نوع ساختار شبکه خود، حجم ترافیک، نیازمندی های امنیتی و کاربردهای شبکه را مشخص نمایید و سپس به مقایسه و بررسی فایروال های سخت افزاری مناسب بر اساس اطلاعات شبکه بپردازید. بهترین مرجع ها برای مقایسه فایروال های سخت افزاری، گزارشات مؤسسات بین‌المللی ارزیابی محصولات است که بصورت بی‌طرف به بررسی محصولات و مقایسه امکانات آن‌ها می‌پردازد.

در مرحله آخر نیز پیدا کردن یک فروشنده مناسب که بتواند دستگاه سالم، همراه با گارانتی و پشتیانی ارائه دهد، نکته مهم و قابل اهمیتی است.

Picture20

سایت sophosfirewall.ir، یکی از نمایندگان رسمی فایروال سوفوس در ایران می‌باشد. این سایت جدیدترین مدل‌های فایروال‌های سوفوس را به همراه گارانتی تعویض، لایسنس اصلی، پشتیبانی و آموزش به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز