کد خبر: 1208887 A

بهترین میکروفن مناسب تولید محتوا کدام است؟

بهترین میکروفن مناسب تولید محتوا کدام است؟

پیرامون ما پر است از انواع محتوا، با گسترش اینترنت و ظهور شبکه های اجتماعی محتواها هرروز غنی تر و بیشتر می شوند و مخاطبان هم به سمت محتواهایی  میروند که برای آنها جذاب باشد و بتواند اطلاعات و دانش خود را بالا ببرند، تولید محتوا امروز با دقت و کیفیت بالایی تولید می شود و برخی تولید کنندگان محتوا که در پلتفرم های پر طرفداری مانند اینستاگرام و یوتیوب و پلتفرمهای دیگر هستند از این راه درامد های زیادی کسب می کنند، پس نوع و کیفیت محتوا هم برای آنها و هم برای مخاطبانشان بسیار مهم بوده و ساعت ها برای تولید یک ویدیو و یا یک پادکست زمان می گذارند. برای تولید محتوا ابزارهای زیادی مورد نیاز است و ما قصد داریم در این مطلب به معرفی انواع میکروفن مناسب تولید محتوا بپردازیم و چند مدل میکروفن بی سیم را که مناسب این کار است را به شما معرفی کنیم در پایان نیز قرار است به معرفی یکی از باسابقه ترین فروشنده های سیستم های صوتی و میکروفن را بپردازیم.

نوع و کارکرد میکروفن مناسب تولید محتوا

مهم ترین نکاتی که باید هنگام خرید میکروفن مناسب تولید محتوا به آن دقت کنید فاکتورهایی مانند کاربردی و بودجه ای است که قصد دارید برای خرید میکروفن مناسب تولید محتوا از آن استفاده کنید. در کنار همه این موارد باید درباره شیوه عملکرد و سیستم داخلی یک میکروفن بی سیم نیز اطلاعات خوبی داشته باشید. از آنجایی که خرید هرگونه تجهیزات صوتی یکی از اقدامات تخصصی می باشد بهتر است قبل از هرگونه خرید اطلاعات خود را در این بالا ببرید تا مرتکب اشتباه در خرید و به تبع آن ضرر و زیان های مالی نشوید.

اگر بخواهیم نگاهی سنتی  به میکروفن ها داشته باشیم باید بگوییم که میکروفن یکی از تجهیزات آنالوگ محسوب می شد که با استفاده از کابل های XLR سیگنال های صوتی را به کامپیوتر ها و سیستم ها می رساند در این میان نیز و در برخی موارد که لزوم استفاده از چندین میکروفن حس می شد و به دلیل استفاده چند نفر از چندین میکروفن میکسرهای مختلفی را بر سر راه سیگنال ها قرار می دهند که بتوانند را راحتی صداها را مدیریت و تقویت کنند. از دیگر اقداماتی که در این جهت انجام می شود که به آن EQ گفته می شود که به کمک آن می توان فشرده سازی و بهینه سازی جلوه های صوتی را به خوبی انجام داد.

اما در مورد میکروفن های دیجیتالی برای میکروفن مناسب تولید محتوا باید گفت که این میکروفن ها با رابط USB به سیستم ها و کامپیوتر ها متصل می شوند،عملکرد میکروفن های دیجیتالی با میکروفن های آنالوگ تفاوت های زیادی باهم دارند. از تفاوت های عمده این میکروفن ها باهم می توان گفت میکروفن های دیجیتالی دیگر نیازی به فرایند پردازش و تغییر سیگنال های صوتی ندارند و درون خود میکروفن ها این فرایند به صوتر کامل انجام می شود.

بودجه

همانطور که در بخش قبلی هم گفتیم بودجه شما برای خرید یک میکروفن مناسب تولید محتوا نقش مهمی در نوع، برند و کیفیت میکروفن ها دارد. امروزه برند های مختلفی اقدام به تولید و عرضه انواع میکروفن مناسب تولید محتوا می کنند و برخی از آنها نیز به صورت فیک و غیر اصل و بی کیفیت روانه بازارها می شوند. در آن طرف نیز بسیاری از افراد خیال می کنند که باید برای خرید میکروفن ها میلیون ها تومان هزینه کنند تا بتوانند محتوای مورد نظر خودشان را تولید کنند. اما واقعیت اینطور نیست و بهتر است که میکروفن مناسب تولید محتوای خود را متناسب با نیاز خود تهیه کنید ، باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر می خواهید برای کامپیوتر خود میکروفن مناسب تهیه کنید شاید بایک میکروفن یقه ای بتوانید کار خود را راه بیاندازید و نیاز به هزینه های های چند میلیونی نداشته باشید.

انواع میکروفن مناسب تولید محتوا

میکروفن ها از گذشته تا به امروز در دسته بندی ها مختلفی تولید و تقسیم شده اند و با توجه به کاربردهایشان نیز کاربران برای خرید آنها اقدام کرده اند در ادامه به معرفی چند نوع میکروفن مناسب تولید است میپردازیم.

میکروفن داینامیک: یکی از انواع میکروفن هایی که بسیار معروف و پرکاربرد نیز بوده است میکروفن های داینامیک می باشند این میکروفن ها را می توانید برای هر برنامه ای استفاده کنید زیرا قیمت آنها نسبتا کمتر از بقیه میکروفن ها هستند

میکروفن ریبون : یکی دیگر از انواع میکروفن ها میکروفن های ریبون می باشند میکروفن ریبون از قدیمی ترین نوع میکروفن ها هستند و به دلیل حساسیت بسیار بالایی که دارند بسیار گرن تر از میکروفن های دیگر نیز می باشند.

 

میکروفن یقه ای: یکی از پرکاربردترین میکروفن هایی که می تواند به عنوان یک میکروفن مناسب تولید محتوا نیز شناخته شود و طرفداران بسیاری نیز دارد میکروفن های یقه ای می باشند این میکروفن ها هم از لحاظ قیمتی مناسب هستند و هم کیفیت و کاربردهای فراوانی نیز دارند. میکروفن یقه ای به صورت پنهان زیر یقه و یا حتی  برروی یقه  نیز متصل می شود. از میکروفن های یقه ای برای تولد محتوا در اینستاگرام و ضبط پادکست نیز استفاده های فراوانی می کنند.

33535

عوامل انتخاب میکروفن مناسب تولید محتوا

دو عامل الگوی قطبی و حساسیت میکروفن از مهم ترین فاکتورهایی است که باید هنگام خرید میکروفن مناسب توید محتوا در نظر داشته باشید.

الگوی قطبی میکروفن

الگوی قطبی در میکروفن به معنای این است که میکروفنی که شما برای تولید محتواهای خود قصد استفاده از آن را دارید صداها را از کدام جهت دریافت می کند. الگوی قطبی همه جهته نوعی از الگوهای قطبی است که صدا را از همه جهت دریافت می کند پس اگر به میکروفنی نیاز دارید که صداها را از همه جهت دریافت می کنند می تواند از این مدل میکروفن ها استفاده کنید.

نوعی دیگری از میکروفن ها هستند که به اصطلاح تک جهته بوده و صداها را از تنها از یک جهت دریافت می کنند. این میکروفن ها مناسب تولید پادکست نیز هستند. میکروفن های دوجهته صدا را تنها از دوجهت دریافت می کنند.

عامل دیگر در انتخاب میکروفن حساسیت آنها است که انواع میکروفن مناسب تولید محتوا حساسیت های مختلفی دارند و در این زمینه باید دقت کنید که کدام میکروفن ها با حساسیت ها مختلف به کار شما خواهند آمد.

33536

معرفی فروشگاه اینترنتی خرید انواع میکروفن و تجهیزات صوتی

یکی از با سابقه ترین فروشگاه هایی که در زمینه تولید و فروش انواع سیستم های صوتی در کشور فعالیت میکند فروشگاه تجهیزات صوتی بانی باند می باشد. این فروشگاه یکی از فروشنده هایی است که تجهیزات صوتی را با بهترین کیفیت و ضمانت اصالت کالا به صورت اورجینال و اصل عرضه می کند به علاوه این که فروشگاه بانی باند در زمینه فروش سیستم های کنفرانسی مانند انواع میکروفن کنفرانس در برندهای بوش، سنهایزر، جی تی آر و هوراند فعالیت می کند که شما می تواند با مراجعه وب سایت این فروشگاه انواع لوازم و تجهیزات مناسب کنفرانس ها و استودیو های خود را تهیه کنید. ضمن این که می توانید با مراجعه به فروشگاه بانی باند تمامی محصولات این مجموعه را از نزدیک تست کنید و بعد اقدام به خرید محصولات مورد نظر خود کنید.

پایان رپرتاژ آگهی
میکروفن کنفرانس میکروفن بی سیم سیستم صوتی کنفرانس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر