کد خبر: 681353 A

نمایشگاه معرفی دستاوردهای حوزه فناوری و دانش‌‌‌‌بنیان بانک پارسیان، با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک پارسیان و جمعی از مدیران شرکت‌های زیرمجموعه گروه پارسیان در محل شعبه مرکزی بانک پارسیان برگزار شد.

 

به گزارش ایلنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در این نشست، ضمن تقدیر ازحمایت از شرکت‌‌‌‌‌های دانش‌‌‌بنیان گفت: بانک پارسیان در حوزه حمایت از کسب و کارهای نوپا و دانش‌‌‌‌بنیان پیشرو است و باید حمایت خود را ادامه دهد.

وی با اشاره به اهمیت شرکت‌‌‌‌های دانش‌‌‌‌بنیان، نقش و اهمیت رشد این شرکت‌‌‌‌ها در توسعه اقتصاد ملی، ضمن استقبال از توجه بانک پارسیان به این مقوله، رویکرد این بانک را در حوزه‌‌‌های نوین و فین‌‌‌تک را رضایت‌بخش ارزیابی کرد و از این بانک به عنوان بانک پیشرو در خدمت‌‌‌‌رسانی به شرکت‌‌‌های دانش‌‌بنیان یاد کرد.

پرداخت ۱۴۴ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌‌های دانش‌‌‌بنیان

در این نشست، کورش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان به معرفی ظرفیت‌های موجود در بانک پرداخت و اظهار داشت: در شش ماه گذشته در حوزه شرکت‌های دانش‌‌‌بنیان، ۲۲ مورد به بانک معرفی شده‌اند که ۱۰ مورد به پرداخت منجر شده و بیش از ۱۴۴ میلیارد تومان عدد پرداختی به آنها است. ۱۲ شرکت هم در حال رسیدگی هستند که از این تعداد سه پروژه با همکاری مجموعه برکت، درحال تبدیل به شرکت دانش‌‌بنیان است. در حوزه شرکت‌های کوچک و متوسط، تا ۲۱ مهر ۹۷، هزار و ۲۵۹ مورد در ۱۹ منطقه و بالغ بر هفت هزار و ۲۵۰ میلیارد پرداخت شده  و ۷۵۰ طرح در حال رسیدگی در بانک پارسیان است که از اینها ۵۶۰ میلیارد در حوزه روستاها است.

وی ادامه داد: یکی از موانع بر سر راه توسعه شرکت‌‌‌های دانش‌‌بنیان، بخش ضمانت‌ها است که با توجه به جوان بودن صاحبان کسب‌وکارها این حوزه و فقدان وثایق بانکی صندوق‌‌هایی برای ارزیابی تشکیل داده و زیرساخت‌‌‌هایی را برای این سرویس‌‌های ویژه فین‌‌تک ایجاد کرده‌‌ایم.

مدیرعامل بانک پارسیان افزود: همچنین راهکارهای تامین مالی از طریق لیزینگ و صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت‌‌‌های دانش‌‌‌بنیان ایجاد شده و برای جمع‌آوری منابع مالی در بازار سرمایه از طریق شرکت تأمین سرمایه لوتوس، صندوق‌های مرتبط با این حوزه مورد حمایت قرار گرفته‌‌‌‌اند و اولین صندوق خطرپذیر در این حوزه توسط موسسه لوتوس پارسیان آغاز به کار کرده است.

وی درخصوص تمهیدات بانک برای شرکت‌‌‌هایی که در حوزه صادرات فعال هستند، به تامین مالی منابع از طریق قراردادها و تفاهم‌‌‌نامه‌‌‌های بانک با صندوق توسعه ملی اشاره کرد.

در این مراسم شرکت پارسیان همراه لوتوس، Kala.ir، اپلیکیشن پیگیر، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، تأمین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین سپندار، آتی‌پی و… حضور داشتند و به معرفی دستاوردهای خود پرداختند.

در انتهای مراسم معاون علمی و فناوری رییس‌‌‌جمهور و هیات همراه از نمایشگاه دستاوردهای بانک پارسیان در حوره دانش‌بنیان بازدید کرده و از نزدیک با فعالیت‌‌‌ها و عملکرد شرکت‌‌ها، آشنا شدند.

بانک پارسیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر