کد خبر: 647781 A

هیات‌وزیران تصویب کرد؛

هیات‌وزیران و به استناد بند (ج) ماده (۱) قانون هدفمند کردن یارانه‌ها - مصوب ۱۳۸۸ – نحوه محاسبه تعرفه برق ساعات اوج بار دستگاه‌های اجرایی و تعیین الگوی مصرف برق خانگی در ماه‌های گرم سال را تعیین کرد.

به گزارش ایلنا، هیات‌وزیران در جلسه ۱۰ /۴ /۱۳۹۷ به پیشنهاد شماره ۱۰۰/۲۰/۲۰۴۷۸/۹۷ مورخ ۲/ ۴ /۱۳۹۷ وزارت نیرو و به استناد بند (ج) ماده (۱) قانون هدفمند کردن یارانه‌ها - مصوب ۱۳۸۸ – و اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی تصویب کرد:

۱- تصویب‌نامه شماره ۳۲۰۷۲/ت۵۵۴۲۰هـ مورخ ۱۹/۳/۱۳۹۷ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

الف- در بند (۱)، عبارت "به استانداری‌­های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان (در تمام شهرستان­‌های تابع استان‌­های مذکور) و به سایر استانداری‌­ها (در شهرستان‌های با دمای هوای بیش از (۴۵) درجه سانتیگراد)" به عبارت "به تمام استانداری‌­ها"  اصلاح می­‌شود.

ب - متن زیر به عنوان تبصره به بند (۱) الحاق می‌شود:

تبصره - استانداران موظفند همکاری‌های لازم را در اجرای این تصویب‌نامه به عمل آورند. دستگاه‌های یاد شده نیز مکلف به خاموش کردن سامانه سرمایشی و روشنایی غیرضرور بعد از ساعات کاری هستند و در صورت عدم رعایت، شرکت توزیع نیروی برق مجاز به قطع برق آنها است.

پ- در بند (۴)، عبارت "وزارت نیرو موظف است در پایان تابستان گزارش عملکرد استان‌ها را به هیات‌وزیران ارایه کند." به عبارت "شرکت‌های توزیع نیروی برق مسئول نظارت بر اجرای آن بوده و وزارت نیرو گزارش عملکرد استان‌ها را به‌صورت هفتگی به هیات‌وزیران ارایه می‌کند." اصلاح می‌شود.

۲- تعرفه برق ساعات اوج بار دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۱) قانون برگزاری مناقصات - مصوب ۱۳۸۳- و نیروهای مسلح در بازه زمانی اول خرداد ماه تا پایان شهریور ماه هر سال با ضریب (۲/۱) نسبت به تعرفه اوج بار مصوب محاسبه و دریافت خواهد شد.

۳- کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۱) قانون برگزاری مناقصات و نیروهای مسلح موظفند نسبت به نصب لوازم کاهنده مصرف آب در ساختمان‌های اداری مربوط به خود ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه و کاهش بیست درصدی (۲۰%) مصرف آب در دستگاه نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۶ اقدام کنند. در صورت عدم مدیریت نسبت به دوره مشابه سال قبل، حجم مصرف اضافه با نرخ دو برابر تعرفه موجود محاسبه و دریافت خواهد شد.

۴- کلیه واحدهای اداری و ستادی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۱) قانون برگزاری مناقصات و نیروهای مسلح موظفند صورتحساب آب و برق مصرفی خود را در مهلت تعیین شده در قبوض، پرداخت نمایند. در صورت عدم پرداخت در مهلت مقرر، با اعلام شرکت‌های مهندسی آب و فاضلاب کشور و مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (حسب مورد)، سازمان برنامه و بودجه کشور و خزانه‌داری کل کشور مکلفند نسبت به برداشت معادل هزینه آب و برق مصرفی اعلام شده از اعتبارات دستگاه اجرایی بدهکار و پرداخت به حساب شرکت‌های مربوط اقدام نمایند.

۵- در اجرای این تصویب‌نامه، سازمان صدا و سیما موظف است برای آموزش و اطلاع رسانی به مردم، با وزارت نیرو همکاری کند.

معاون اول رئیس جمهور این مصوبه را به وزارت نیرو، امور اقتصادی و دارایی، کشور، نفت، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه و بودجه، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، بانک مرکزی ابلاغ کرده است.

تعرفه برق الگوی مصرف برق خانگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر