خبرگزاری کار ایران

تعرفه برق ۸۰ درصد مشترکان امسال تغییری ندارد

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۱۶۴۶

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اصلاح تعرفه‌های برق در آبان ماه گذشته گفت: 80 درصد از مشترکان که زیر الگو مصرف می‌کنند، با تغییر چندانی در قبوض خود مواجه نیستند، اما نرخ برق برای مشترکان با مصرف بیش از الگو و به ویژه مشترکان بالای ٢.٥ برابر الگو به صورت پلکانی و افزایشی است.

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، در آستانه فرارسیدن روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات، گردهمایی مدیران روابط عمومی شرکتهای زیر مجموعه صنعت برق با حضور مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر، علی اکبر کاظمی مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو و شیلا ارفعی سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توانیر برگزار شد.

رجبی مشهدی آخرین اصلاحات تعرفه برق را مربوط به آبان سال گذشته عنوان کرد و یادآور شد تعرفه برق در سال ١٤٠٣ تغییری نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: ٨٠ درصد مشترکان که زیر الگو مصرف می‌کنند تغییر چندانی در قبوض برق آنها اتفاق نیفتاده اما نرخ برق برای مشترکان با مصرف بیشتر از الگو و به ویژه مشترکان بالای ٢.٥ برابر الگو به صورت پلکانی و افزایشی است که انتظار می‌رود نقش به سزایی در کاهش مصرف برق این دسته از مشترکان داشته باشد.

مدیرعامل توانیر ماهانه شدن صدور قبض برق را از دیگر تغییرات سال جاری عنوان کرد و با اشاره به این که با اجرای پویش با انرزی، کاهش ١٥ درصدی مصرف برق مشترکان خانگی به راحتی قابل انجام است، بر لزوم تعامل هر چه بیشتر روابط عمومی‌‌های صنعت برق با این پویش و بهره‌گیری از ابزارهای نوین در جهت هم افزایی اقدامات مدیریت مصرف تاکید کرد.

رجبی مشهدی با اشاره به طرح‌های تشویقی صرفه‌جویی در مصرف برق، از اختصاص یک دوره برق رایگان به مشترکانی که مصرف برقشان را کاهش می دهند، خبر داد که پس از آن متناسب با میزان کاهش انرژی، امتیاز دریافت می کنند و با شرکت در قرعه کشی از جوایز ارزنده‌ای مانند خودرو، لوازم خانگی و کالای دیجیتال بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل توانیر با اشاره به راه‌اندازی سامانه اندازه‌گیری دوسویه مصرف آب و برق از سوی وزارت نیرو،مصرف آب بیش از ٨٠ درصد مشترکان کشاورزی را مطابق پروانه عنوان کرد و افزود: مشترکان کشاورزی در صورت تامین ١١ درصد از نیاز مصرف برق از طریق سامانه‌های خورشیدی از برنامه های مدیریت مصرف برق ایام تابستان معاف می شوند.

وی صنایع کوچک و متوسط که عمده مشترکان صنعتی کشور را شامل می شوند را از برنامه مدیریت مصرف معاف دانست، کاهش ٢٠ درصدی مصرف برق این گروه از صنایع را در تابستان ضروری دانست و گفت: در بخش صنایع سنگین که ٣٥٠ صنعت بزرگ را شامل می‌شود نیز با همکاری وزارت صمت، کاهش مصرف در ساعات اوج بار پیش بینی شده که متناسب با ماه‌های اضطرار به مرحله اجرا در می‌آید.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز