خبرگزاری کار ایران

| 09:46   
کد خبر : ۱۳۹۶۶۴۴
وزیر جهاد کشاورزی:

خرید تضمینی گندم از ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت

وزیر جهاد کشاورزی از افزایش خرید تضمینی گندم به بیش از ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن خبر داد.

خرید تضمینی گندم از ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت

به گزارش ایلنا، محمدعلی نیکبخت با اعلام این خبر گفت: در سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ تاکنون میزان خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون و ۳۰۵ هزار تن رسیده است که با این میزان خرید گندم، نیاز صنف نان به صورت ۱۰۰ درصدی تامین شده و نیاز به واردات گندم برای تامین گندم نان نداریم.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم برنامه خودکفایی گندم ادامه‌دار باشد و در شرایط اقلیم نامتعادل دچار مشکل نشویم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که ۲ میلیون هکتار سطح زیر کشت آبی گندم است، اظهار داشت: در تلاشیم با افزایش بهره‌وری و نفوذ دانش به بخش کشاورزی، عملکرد در واحد سطح را بالا ببریم تا با وقوع تنش‌های آبی با مشکل مواجه نشویم.

نیکبخت خاطرنشان کرد: طرح جهش تولید در دیمزارها را با حمایت مقام معظم رهبری و با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اجرا کرده‌ایم، تامین نهاده‌های مورد نیاز برای اجرای این طرح انجام شده و ۲۰۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان کشاورزی به صورت قراردادی در دیمزارها متمرکز می‌شوند تا سطح عملکرد افزایش یافته و خودکفایی گندم در کشور تثبیت شود.

وی ادامه داد: ۱۵۴.۵ همت مطالبات کشاورزان بود که تا امروز بیش از ۱۱۰ همت پرداخت شده و باقی آن با توجه به تاکیدات رئیس‌جمهور در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید و نگهداری گندم بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و تامین منابع بر عهده سازمان برنامه و بودجه کشور است و امیدواریم بتوانیم در اسرع وقت مطالبات گندم‌کاران را پرداخت کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز