خبرگزاری کار ایران

| 07:42   
کد خبر : ۱۳۹۲۲۲۱

رکوردشکنی صاردات نفت عمان به اروپا

طبق گزارش نشریه میس (متخصص در امور انرژی) صادرات نفت خام عمان به اروپا با افزایشی چشمگیر به بالاترین سطح خود در 10 سال اخیر رسیده است.

رکوردشکنی صاردات نفت عمان به اروپا

به گزارش ایلنا از «الخلیج آنلاین»، طبق گزارش نشریه میس (متخصص در امور انرژی) صادرات نفت خام عمان به اروپا با افزایشی چشمگیر به بالاترین سطح خود در 10 سال اخیر رسیده است

این گزارش می گوید که صاردات نفت خام عمان به اروپا در حال افزایش است و در 7 ماهه نخست سال جاری 3 میلیون بشکه نفت از این کشور به اروپا صادر شده که بالاترین میزان در 10 سال گذشته است.

این گزارش می افزاید: پالایشگاه های اروپا بر نفت خام ترش متوسط متکی هستند و ثابت شده که نفت سبک امریکا جایگزین ضعیفی برای نفت اورال روسیه است و مقادیری از نفت خام عمان که دارای کیفیت مشابه است، به اروپا منتقل شده است.

طبق تازه ترین آمار دولتی، عمان در ماه ژوئیه روزانه 50 هزار بشکه نفت خام به مقاصد دیگر ارسال کرد که بالاترین میزان در دو سال گذشته بود.

در بیانیه وزارت دارایی عمان آمده است که درآمد خالص حاصل از صادرات نفت خام عمان در نیمه نخست سال جاری با 200 میلیون دلار افزایش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به 8.4 میلیارد دلار رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز