خبرگزاری کار ایران

| 09:04   
کد خبر : ۱۳۶۸۹۱۶

برق ۵۲ اداره پرمصرف در شهرستانهای استان تهران قطع شد

برق ۵۲ اداره و دستگاه اجرایی پرمصرف در مناطق تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به دلیل عدم رعایت مصوبه هیئت وزیران قطع شد.

برق ۵۲ اداره پرمصرف در شهرستانهای استان تهران قطع شد

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، قاسم شهابی گفت: با هدف حفظ پایداری شبکه سراسری برق کشور در روزهای گرم سال و عمل به مصوبه هیئت دولت، شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور ناچار به مدیریت اضطراری بار هستند؛ بر همین اساس از ابتدای طرح مدیریت مصرف برق ادارات در سال جاری تا کنون برق ۵۲ اداره و نهاد عمومی پرمصرف پس از تذکر و اخطار قبلی قطع شده است

 قاسم شهابی افزود: در روزهای اوج مصرف برق در ماه های گرم سال، ادارات و دستگاه‌های اجرایی مکلفند مصرف برق خود را به میزان ۳۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال پایه ۱۴۰۰ کاهش دهند. همچنین در ساعات غیر‌اداری و روزهای تعطیل نیز مصرف برق ادارات باید ۶۰ درصد نسبت به ساعات اداری کاهش داشته باشد.

وی با اشاره به پایش مصرف کلیه مشترکان اداری از طریق سامانه هوشمند شرکت توزیع نیروی برق استان تهران و همچنین پایش‌های میدانی، ادامه داد: بدیهی است در صورت عدم توجه به سقف تعیین شده و کاهش مصرف،  پس از تذکر و اطلاع قبلی، برق واحد‌های اداری پرمصرف قطع می شود.

شهابی ضمن قدردانی از همکاری‌های  همه مشترکان تحت پوشش این شرکت در بخش های مختلف، بار دیگر از مشترکان بخش خانگی درخواست کرد با رعایت الگوی مصرف برق در ایام گرم سال، ضمن برخورداری از پاداش‌های پیش‌بینی شده، در توسعه اقتصاد کشور نیز نقش موثری ایفا کنند.

وی استفاده از روشنایی طبیعی و خاموش کردن لامپ‌های اضافی در هنگام روز را ساده ترین روش صرفه جویی دانست و تصریح کرد: تنظیم دمای کولرهای گازی روی ۲۴درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی، عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات اوج مصرف و استفاده از آنها در ساعات غیر اوج، از مهمترین راهکارهای مدیریت مصرف انرژی برق هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز