خبرگزاری کار ایران

| 08:55   
کد خبر : ۱۳۴۴۸۲۸
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی:

۱۳ میلیون نفر بدون خودرو شخصی سفر کردند

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی تعداد مسافر جا به جا شده در سطح کشور توسط حمل و نقل عمومی در بازه ۱۸ روز از ابتدای طرح نوروزی را ۱۳ میلیون نفر اعلام کرد.

۱۳ میلیون نفر بدون خودرو شخصی سفر کردند

به گزارش ایلنا، شهریار افندی زاده، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: تعداد مسافر جا به جا شده در سطح کشور توسط حمل و نقل عمومی از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۸ روز به مرز ۱۳ میلیون نفر رسید.

وی اضافه کرد: تا کنون ۵ میلیون و ۶۱۵ هزار و ۵۵۹ مسافر توسط حمل و نقل عمومی جاده‌ای به مسافرت رفته‌اند که از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی ۶۲ درصد، مینی بوسرانی ۲۲.۹ درصد و سواری کرایه ۱۵.۱ درصد بوده است.  

 وی درباره جا به جایی مسافران از سایر شقوق حمل و نقل توضیح داد: تاکنون حدود ۵.۱ میلیون مسافر با حمل و نقل ریلی، ۲ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۹۶۶ مسافر با حمل و نقل هوایی داخلی و بین‌المللی و تعداد ۳ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۶۹۴ مسافر نیز با شناورهای مسافری و تفریحی در کشور اقدام به جا به جایی کرده اند.  

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی متوسط تردد بین استانی در این بازه زمانی را  ۲.۰۶۷.۷۱۵ وسیله نقلیه اعلام کرد و گفت: در بازه ۱۸ روز گذشته طرح نوروزی، ۴۲.۳۱۵.۰۲۲ وسیله نقلیه در سطح کشور جا به‌ جا شده اند که رشد یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و افزایش ۵۱ درصدی نسبت به مدت مشابه نوروز سال ۱۴۰۰ را نشان می‌دهد و یکی از دلایل این رشد می‌تواند بهبود نسبی وضعیت جامعه نسبت به ابتلا به کرونا باشد.

وی در پایان افزود: استان‌های سیستان و بلوچستان با ۲۰ درصد، ایلام با ۱۹ درصد، خوزستان با ۱۸ درصد، کرمان با ۱۶ درصد، اردبیل با ۱۲ درصد و گلستان با ۱۰ درصد بیشتر افزایش تغییرات تردد بین استانی را داشته اند و مسافرین نوروزی بیشتری نسبت به سال گذشته به سوی خوب جذب کرده اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز