کد خبر: 1329703 A

نشست بانک مرکزی عراق و وزارت خزانه داری امریکا

هیئتی از بانک مرکزی عراق برای ساعات طولانی با هیئتی از بانک فدرال رزرو و وزارت خزانه داری امریکا در واشنگتن دیدار کرد.

نشست بانک مرکزی عراق و وزارت خزانه داری امریکا

به گزارش ایلنا از خبرگزاری رسمی عراق (واع) دو طرف تمایل خود را برای همکاری مشترک در مقابله با چالش های کار بر روی بستر الکترونیکی حواله و پول نقد ابراز کردند.

هیئت بانک فدرال رزرو و وزارت خزانه داری امریکا در مورد برخی از سازوکارهای حمایت از بانک مرکزی عراق به منظور ارتقای قابلیت های آن برای مقابله با بحران ها در طی این مرحله بحث و گفتگو کردند.

بانک فدرال رزرو امریکا در این نشست تأکید کرد که اقدامات بانک مرکزی عراق در مسیر درستی برای ایجاد بخش بانکی قوی و مستحکم است.

دستیار معاون وزیر خزانه داری امریکا نیز راه‌هایی را برای حمایت کامل از تلاش های دولت عراق در اصلاحات اقتصادی و امادگی وزارت خزانه داری امریکا برای ارائه حمایت های لازم را نشان داد.

حاضران در این نشست به اظهارات رئیس بانک مرکزی عراق در خصوص رهنمودهای این بانک در دستیابی به مهمترین اهداف خود برای تضمین ثبات عمومی قیمت‌ها و گزینه‌ها و پیشنهادات در زمینه تسریع، گسترش و روان سازی بستر الکترونیک برای انتقالات خارجی گوش فرا دادند.

«علی محسن اسماعیل» رئیس کل بانک مرکزی عراق بر هدف مجموعه خود برای راه اندازی بسته دوم تسهیلات در راستای افزایش ثبات نرخ ارز تاکید کرد.

انتهای پیام/
بانک مرکزی پول دولت عراق واشنگتن
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر