کد خبر: 1245962 A

ماه گذشته بیش از 3 تن طلا از روسیه به این کشور ارسال شده است. این خرید حدود 2 درصد از واردات شمش سوئیس در ماه می را شامل می‌شود.

به گزارش ایلنا از راشاتودی؛ خبرگزاری بلومبرگ روز سه شنبه گزارش داد، سوئیس در ماه می برای اولین بار از فوریه طلا از روسیه وارد کرده است. این حرکت نشان می‌دهد که موضع در قبال فلزات گرانبهای روسیه ممکن است در حال نرم شدن باشد.

بلومبرگ با استناد به داده‌های اداره گمرک فدرال سوئیس، ماه گذشته بیش از 3 تن طلا از روسیه به این کشور ارسال شده است. این خرید حدود 2 درصد از واردات شمش سوئیس در ماه می را شامل می‌شود.

پس از آغاز عملیات نظامی مسکو در اوکراین و اعمال تحریم‌های بین‌المللی، انجمن بازار شمش لندن تمامی تولیدکنندگان طلا و نقره روسیه را از فهرست تامین‌کنندگان مورد تایید خود به حالت تعلیق درآورد. این حرکت به عنوان یک ممنوعیت عملی تلقی شد و بیشتر صنعتگران از پذیرش طلای جدید از روسیه خودداری کردند.

این در حالی است که طلا به عنوان یک هدف جدید احتمالی برای تحریم‌ها علیه مسکو معرفی شده است. بر اساس گزارش رویترز در روز سه‌شنبه، رهبران اتحادیه اروپا می‌خواهند، بر روسیه فشار بیاورند.

مشخص نیست که آیا سوئیس از ممنوعیت احتمالی خرید طلای روسیه پیروی خواهد کرد یا خیر.

انتهای پیام/
روسیه فلزات لندن واردات طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر