کد خبر: 1244495 A

والی آدمو معاون وزیر خزانه داری ایالات متحده قصد دارد هفته آینده از امارات بازدید کند، چون دولت بایدن به دنبال ایجاد حمایت برای محدود دسترسی روسیه به دارایی‌های خارج از کشور است.

به گزارش ایلنا از خلیج آنلاین؛ والی آدمو معاون وزیر خزانه‌داری ایالات متحده قصد دارد هفته آینده از امارات بازدید کند، چون دولت بایدن به دنبال ایجاد حمایت برای محدود دسترسی روسیه به دارایی‌های خارج از کشور است.

وی توضیح داد که این سفر به عنوان بخشی از تلاش گسترده‌تر خزانه داری آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه مسکو از زمان حمله روسیه به اوکراین در 24 فوریه انجام می‌شود.

همچنین انتظار می‌رود آدمو در سفر به ترکیه با شهاب کاوچی اوغلو رئیس بانک مرکزی و نورالدین نباتی وزیر خزانه‌داری و دارایی در همین زمینه دیدار کند.

به گفته این آژانس، ADEMO که سال گذشته بررسی سیاست تحریم‌ها را رهبری کرد، به موسسات مالی اماراتی و ترکیه در مورد عواقب احتمالی کمک به مسکو برای دور زدن محدودیت‌ها هشدار داد.

 
 

حلقه غرب بر روسیه تنگ شد و همین امر باعث شد پول روسیه به مناطق امن سرازیر شود. این امر امارات متحده عربی، به ویژه دبی را به گزینه خوبی برای حفظ این سرمایه تبدیل کرد. 

در همین راستا روزنامه انگلیسی «آبزرور» در گزارشی که در 12 ژوئن 2022 منتشر کرد، سیاستمداران و فعالان خواستار قرار گرفتن امارت دبی در لیست سیاه شدند. زیرا به پناهگاه امنی برای بازرگانان تحریم شده روسیه تبدیل شده است.

انتهای پیام/
ایالات متحده ترکیه دولت مسکو معاون وزیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر