کد خبر: 1233526 A

نیکزاد در پاسخ به ایلنا مطرح کرد:

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: هنوز صورت جلسه شورای عالی مسکن ابلاغ نشده است و سازمان برنامه و بودجه معتقد است که در تسهیلات ٢٠٠ میلیون تومانی مسکن روستایی یارانه‌های سنگینی اعمال می‌شود ما تاکید می‌کنم اگر وام مسکن روستایی ١٠٠ میلیون تومان باقی بماند با حجم عمده‌ای از واحد‌های مسکونی نیمه کاره مواجه خواهیم بود .

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، اکبر نیکزاد در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت کشور با بیان اینکه امروز به طور رسمی یک تفاهم‌نامه مهم و اساسی منعقد می‌شود که در راستای حل مشکلات روستاییان است، اظهار داشت: برای تدوین این تفاهم‌نامه ساعت‌ها جلسه برگزار شده تا بتوانیم با همکاری نهادهای دیگر اداره امور روستاها همواتر شود.

وی ادامه داد : الفبای اقتصاد پایدار، اقتصاد مقاومتی است که کانون اقتصاد مقاومتی روستاها هستند و با رونق بخشیدن روستاها می توان واردات را کاهش داد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر عدم آغاز پرداخت تسهیلات ٢٠٠ میلیون تومانی تاکید کرد: چند روز گذشته در جلسه شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهوری به مسایل مرتبط با مسکن پرداخته شد و در صورت جلسه شورای عالی مسکن موضوع پذیرش سود ١٣ درصدی تسهیلات ساخت مسکن در روستاها از سوی سازمان برنامه و بودجه درج شده بود و سازمان برنامه باید نامه قبول پرداخت سود را به بانک مرکزی ارسال و بانک مرکزی با تمام بانک‌ها ابلاغ کند.

وی ادامه داد: هنوز صورت جلسه شورای عالی مسکن ابلاغ نشده است و سازمان برنامه و بودجه معتقد است که در تسهیلات ٢٠٠ میلیون تومانی مسکن روستایی یارانه‌های سنگینی اعمال می‌شود ما تاکید می‌کنم اگر وام مسکن روستایی ١٠٠ میلیون تومان باقی بماند با حجم عمده‌ای از واحد‌های مسکونی نیمه کاره مواجه خواهیم بود .

نیکزاد با بیان اینکه پیگیر پرداخت وام های ٢٠٠ میلیون تومانی مسکن روستایی هستیم ، گفت: الان وام مسکن روستایی با ١٨ درصد پرداخت می‌شود اما ما به دنبال این هستیم که این تسهیلات با سود ۵ درصد پرداخت شود.

انتهای پیام/
انقلاب اسلامی سازمان برنامه و بودجه مسکن یارانه سازمان برنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر