کد خبر: 1227969 A

رئیس هیات عامل ایمیدرو بر اولویت بندی فعال‌سازی معادن کوچک براساس اجرای پروژه‌های زیر ساختی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، وجیه‌الله جعفری در نشست بررسی عملکرد سال گذشته و برنامه‌های سال ۱۴۰۱ طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس گفت: باید طرح‌هایی را در اولویت قرار داد که با اقداماتی، تعداد زیادی معدن فعال و احیا شوند. 

وی ادامه داد: به تناسب طرح‌های زیربنایی انجام شده ضروری است تا اثربخشی انها بر فعال‌سازی معادن اندازه‌گیری شود. 

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه طی سال گذشته ۴۵۳ معدن در طرح احیا و فعال‌سازی معادن متوسط و کوچک مقیاس فعال شدند که اشتغال‌زایی ۳۵۰۰ نفر را به همراه داشت، اظهار داشت: این در حالی است که از ابتدای طرح تاکنون ۸۵۲ معدن احیا شده و تعداد ۱۳ هزار و ۸۰۰ شغل ایجاد شده است که این امر منجر به رشد تولید ۳۳ میلیون تنی استخراج خواهد شد. 

به گفته جعفری، با توجه به پایش کامل اطلاعات معادن راکد و نیمه‌تعطیل سراسر کشور و شناسایی ۸۵۰ معدن جهت احیا و فعال‌سازی در سال جاری، ارائه ۳۰ بسته پیشنهادی سرمایه‌گذاری در ۱۹ استان در دستورکار قرار دارد. 

وی افزود: همزمان با سیر تکمیل و اطمینان از صحت اطلاعات باید بسته‌های فعال‌سازی را تدوین و هر ماه حداقل یک بسته را برای جذب سرمایه‌گذار به براخوان گذاشت. 

رئیس هیات عامل ایمیدرو بر لزوم تقویت رابطه بین سازمان صمت استان‌ها و طرح احیا به منظور کسب اطلاعات دقیق‌تر و نظارت بر فعال‌سازی معادن تاکید کرد. 

همچنین امیر طاهرزاده، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران نیز در این نشست تصریح کرد: تاکنون ۱۷۹ پروژه زیرساختی در ۹۲۴ معدن تعریف شده است که از این میزان ۴۲۱ معدن در طرح آیا معادن کوچک قرار دارند. 

وی اضافه کرد: بالغ بر ۲۰ معدن در بندر خمیر استان هرمزگان از اجرای پروژه‌های زیرساختی منتفع و فعال شده‌اند. 

طی این نشست، مباحثی همچون انعقاد قرارداد و روند اجرای سامانه ستام و نیز مشکلات استفاده از این سامانه، تکمیل و اعتبارسنجی اطلاعات طرح و نیز نحوه ارائه بسته‌های پیشنهادی سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار گرفتند. 

انتهای پیام/
ایمیدرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر