کد خبر: 1126194 A

در گروه سبزیجات و حبوبات، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "هویج فرنگی" با ٧٠,٥ درصد، "قارچ" با ١٤.٧ درصد و "گوجه فرنگی" با ٩.٩ درصد می­‌باشد. همچنین در این گروه " سیب زمینی" با ٤.٩ درصد و "بادمجان" با ٤.١ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­‌اند.

 به گزارش ایلنا از مرکز آمار ایران، در مرداد ماه ١٤٠٠ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" با ٣,٤ درصد ،"شیرینی خشک" و "رشته آش" با ٢.٥ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام "ماهی قزل آلا" با ٨,٩ درصد ،"مرغ ماشینی" با ٧.٢ درصد و "گوشت گاو یا گوساله" با ٦.٦ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "تخم مرغ ماشینی" با ٨,٩ درصد، "ماست پاستوریزه" با ٥.٦ درصد و "شیر پاستوریزه" با ٥.٤ درصد بوده است. همچنین در این گروه "روغن نباتی جامد" با ٢.٣ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "پرتقال" با ٣٩,٥ درصد و "سیب" با ٨.٢ درصد می­باشد. همچنین در این گروه "لیمو­ترش" با ١٤.١ درصد و "هندوانه" با  ٩.٨ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­اند.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "هویج فرنگی" با ٧٠,٥ درصد، "قارچ" با ١٤.٧ درصد و "گوجه فرنگی" با ٩.٩ درصد می­باشد. همچنین در این گروه " سیب زمینی" با ٤.٩ درصد و "بادمجان" با  ٤.١ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­اند.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "سس مایونز" با ٦,٥ درصد و " نوشابه گازدار" با ٥,٩ درصد می­‌باشد.

انتهای پیام/
افزایش قیمت سبزیجات سیب زمینی شیر گوجه فرنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر