کد خبر: 1022041 A

ایلنا خبر می‌دهد؛

صبح امروز همزمان با برگشت شاخص به کانال یک میلیون و 200 هزار واحد برخی از زیان‌دیدگان این بازار که عمدتا از سهام داران خرد بودند، مقابل سازمان بورس برای چندمین بار در ماه‌های اخیر، تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، صبح امروز بیستم دی ماه، برخی از سهامداران بازار سرمایه که اغلب از سهام داران خرد بودند، برای چندمین بار در ماه های اخیر مقابل سازمان بورس در ونک تجمع کردند. 

خواسته این افراد اصلاح سیاست‌ها و تصمیمات موثر بر بازار است و در بین شعارهایی که سر می دادند خواستار استعفای رییس سازمان بورس و اوراق بهادار بودند. 

از ابتدای سال جاری با تبلیغات گسترده دولت و به ویژه رییس جمهوری، مردم وارد بازار سرمایه شدند و میلیون‌ها کد جدید بورسی صادر شد که اغلب این افراد بدون هیچ گونه آموزشی و به صورت مستقیم در بورس سرمایه گذاری کردند. 

هر چند شاخص کل تا مردادماه صعودی بود و حتی دو میلیون واحد را هم رد کرد اما از اواسط مردادماه روند نزولی در پیش گرفت و امروز شاخص به یک میلیون و 200 هزار واحد رسیده و در این میان، سهام داران خرد و حقیقی بیشترین زیان را دیدند و امروز خواستار اتخاذ سیاست‌های حمایتی برای برگشت شاخص به اعداد اوج هستند. 

انتهای پیام/
تبلیغات سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه سهام شاخص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر