کد خبر: 674721 A

در فارس رخ داد؛

در پی انتشار تصویر دانش آموز کازرونی و آثار ضرب و شتم بر روی بدن وی، موضوع تنبیه بدنی دانش آموز ابعاد تازه ای یافته است و بررسی موضوع در دستورکار آموزش و پرورش استان قرار گرفته هر چند معلم مدرسه هرگونه تنبیه بدنی را به شدت تکذیب می‌کند.

حمیدرضا شعبانی مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش فارس در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: با دریافت تصاویری در فضای مجازی مبنی بر وقوع  تنبیه بدنی یک دانش آموز در روستای صیف آباد و مدرسه شهید شفیعی شهرستان کازرون، بلافاصله تیمی متشکل از چند تن از کارشناسان اداره آموزش و پرورش کازرون در مدرسه مربوطه حاضر و مامور بررسی و رسیدگی به این موضوع شدند.

وی افزود: خانواده این دانش آموز مدعی هستند که تنبیه بدنی شکل گرفته در حالی که معلم این مدرسه این مساله را تکذیب کرده و کبودی پهلوی دانش آموز را ناشی از افتادن این دانش آموز در جوی آب کنار مدرسه عنوان می‌کند.

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به اظهارات دو طرف، موضوع مجددا در حال بررسی است و تیمی از کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش استان به مدرسه مربوطه اعزام و از طرفین دعوت به عمل خواهد آمد و تحقیقات بیشتری از معلم و دانش آموزان صورت خواهد گرفت و اطلاعات تکمیلی این حادثه بزودی از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام خواهد شد.

شعبانی همچنین افزود: موضوع جلوگیری از تنبیه بدنی کرارا" در بخشنامه‌های مختلف به اطلاع همکاران فرهنگی رسانده شده و هرچند صیانت از حریم همکاران فرهنگی وظیفه ذاتی ما است، اما همانگونه که قبلا" اشاره شده، هرگونه تنبیه نیز خط قرمز آموزش و پرورش است.

دانش آموز ضرب و شتم فضای مجازی مدرسه معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر