کد خبر: 660954 A

زرندی مطرح کرد:

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام، گفت: در رویکرد جدید منطقه ویژه اقتصادی پیام، جذب صنایع هایتک و صادرات محور، مهمترین رویکرد ما به شمار می رود.

به گزارش ایلنا، سعید زرندی ضمن تاکید بر شرایط حساس اقتصاد کشور در وضعیت کنونی، گفت: از مهر ماه 95 و همزمان با دوره جدید مدیریتی پیام ما به کیفیت سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پیام، توجه ویژه ای را معطوف کردیم چرا که بررسی دقیقِ اهلیت فنی و مالی سرمایه گذاران می‌تواند تا حد زیادی، موفقیت سرمایه گذاری در این منطقه را تضمین کند.

به گفته زرندی تا قبل از سال 95 منطقه ویژه اقتصادی پیام، توان تولیدی زیادی نداشت و حدود 10 شرکت در آن فعال و بقیه تعطیل یا نیمه تعطیل بودند به همین دلیل با برنامه ریزی دقیق و حمایت جدی از تولید کنندگان و سرمایه گذاران توانستیم منطقه ویژه اقتصادی پیام را از این شرایط عبور دهیم.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام در ادامه افزود: ما در این منطقه چشم انداز شفافی داریم و با سختگیری ویژه ای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران را جذب می کنیم.

IMG_20180826_124426_394

زرندی در پاسخ به این سئوال که کدام گروه از صنایع قادرند در منطقه ویژه ای اقتصادی پیام مستقر شوند؛ اظهار داشت: در رویکرد جدید منطقه ویژه اقتصادی پیام، صنایع هایتک را به عنوان هدف اصلی قرار دادیم. صنایع ICT، الکترونیک، تجهیزات پزشکی، صنایع بیوتکنولوژی، دارویی و هر نوع تولید صادرات محور اولویت اصلی ما در این منطقه به شمار می رود.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی پیام به عنوان تنها منطقه ویژه اقتصادی ایران که برخوردار از فرودگاه است؛ تصریح کرد: به فضل خدا در شهریور ماه سال جاری، بخش مسافری فرودگاه بین‌المللی پیام به صورت رسمی افتتاح خواهد شد و این فرودگاه در 2 بخش باری و مسافری خدمت رسانی خواهد نمود. هر چند جا دارد به این نکته نیز اشاره شود که مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام بزرگترین مزیت را برای منطقه ویژه اقتصادی پیام حاصل خواهد کرد.

استان البرز فرودگاه پیام سعید زرندی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر