کد خبر: 641713 A

مدیرکل منابع طبیعی استان لرستان خبر داد:

استاندار لرستان، فرماندار شهرستان خرم آباد و مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از پروژه بادام کاری منطقه رازان شهرستان خرم آباد بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، شیرزاد نجفی در بازدید استاندار لرستان، فرماندار شهرستان خرم آباد و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از پروژه بادام کاری منطقه رازان شهرستان خرم آباد، افزود: برای اولین بار در سطح استان با کشت گونه بادام دیم در مساحت ۴۰۰ هکتار اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه گونه‌های دیم، نیاز آبی ندارند و بعد از گذشت دو سال با بادام شیرین پیوند داده می‌شوند، خاطرنشان کرد: این عرصه در نهایت پس از مدتی جهت اشتغال زایی به مردم بومی منطقه واگذار می‌شود که امیدواریم بتوانیم گامی در جهت رفع بیکاری منطقه مذکور برداریم.

نجفی در ادامه افزود: سال گذشته نیز عملیات نهال‌کاری با گونه‌های بادام، انجیراستهبان، گل‌محمدی و گونه‌های اقتصادی در سطح ۱۴۰۰ هکتار صورت گرفت که هم اکنون از رشد و کیفیت خوبی برخوردار هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در پایان، ضمن تقدیر و تشکر از حمایت و توجه استاندار لرستان به عرصه های ملی و طبیعی اظهار کرد: زحمات استاندار ساعی، نجیب و پرتلاش استان لرستان و نگاه ویژه ایشان به منابع طبیعی باعث دلگرمی پرسنل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در خصوص صیانت از این منابع خدادادی و ارزشمند می شود.

گفتنی است که پروژه بادام کاری منطقه رازان و مله سرخه به مساحت ۴۰۰ هکتار در سال گذشته با دستور دکتر خادمی استاندار لرستان اجرا شد.

خبرنگار: معصومه احمدی سبزواری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر