خبرگزاری کار ایران

نماینده زاهدان در گفت و گو با ایلنا:

۸۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند/ کاری از مجلس ساخته نیست

asdasd
کد خبر : ۵۷۰۵۵۶

نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی‌تاکید کرد: حدود ۸۰ درصد مردم استان سیستان و بلوچستان زیر خط فقر قرار دارند.

حسینعلی شهریاری درحاشیه همایش "زن سالم -جامعه سالم" در گفتوگو با خبرنگار ایلنا در یاسوج گفت: اگرچه هنوز آمار دقیق و واقعی از تعداد افراد و خانوارهایی که زیرخط فقر هستند، بدست نیامده اما در استان سیستان و بلوچستان حدود ۸۰ درصد مردم این استان زیرخط فقر قرار دارند.

وی با بیان اینکه اغلب روستانشینان و ساکنان حاشیه شهرهای استان سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند، اظهارداشت: مجلس شورای اسلامی نمی تواند برای خارج شدن مردم از زیرخط فقر کاری انجام دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که چه درصدی از مردم ایران زیرخط فقر هستند؟ هم خاطرنشان کرد: آماری در این ارتباط نداریم اما شرایط اقتصادی و زیرخط فقر بودن اکثریت مردم کشور یک واقعیت انکارناپذیر است.

شهریاری گفت: کسانی که در تهران زندگی می کنند باید درآمدی معادل چهارمیلیون تومان داشته باشند.

وی تاکید کرد ، کسانی که در تهران این میزان درآمد را نداشته باشند بطور حتم زیرخط فقر هستند.

شهریاری افزود: سه درصد خانوارهای ایرانی بدلیل هزینه های درمان نیز زیرخط فقر بوده و بسیاری از خانوارهای ایرانی اکنون زیر خط فقر قرار دارند.

به گزارش ایلنا از یاسوج، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی که دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور نیز هست برای سخنرانی در همایش زن سالم جامعه سالم به یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد سفر یکروزه ای داشت.

وی در این سخنرانی تاکیدکرد که فشارها و تحریم های دشمنان ایران دلیل اصلی فقر مردم این کشور بوده و البته مردم بایستی در برابر اصرار دشمنان برای ادامه تحریم ها ایستادگی کنند.

وی همچنین گفت که خلایق هرچه لایق و این مردم هستند که راهشان را اینگونه انتخاب کرده اند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز