خبرگزاری کار ایران

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء:

به هواپیمایی که حتی یک سعودی در آن باشد اجازه عبور نمی‌دهیم/عربستان استقلال ندارد

asdasd
کد خبر : ۵۰۳۷۹۶

امیر اسماعیلی با بیان اینکه هواپیماهای سعودی حق عبور از آسمان ایران را ندارند گفت: ما به هواپیمایی که حتی یک نفر سعودی داخل آن باشد، اجازه عبور از آسمان ایران را نمی دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لاهیجان، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی ظهر امروز در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه روز قدس در مسجد جامع شهرستان لاهیجان اظهار داشت: هواپیماهای سعودی حق عبور از آسمان ایران را ندارند و ما به هواپیمایی که حتی یک نفر سعودی داخل آن باشد، اجازه عبور از آسمان جمهوری اسلامی ایران را نمی دهیم.

وی با بیان اینکه کشوری مانند قطر که سال‌های متمادی با آنها بوده است، گفت: حالا ببینید چگونه به جهت یک جمله با هم کتک کاری می کنند و راه زمینی و دریایی را به روی قطر بسته اند.

اسماعیلی موقعیت جغرافیایی ایران را فوق العاده دانست و گفت: ما راه هوایی را برای قطر باز گذاشتیم و امروز فوج فوج هواپیماهای این کشور از آسمان ایران اسلامی عبور می کنند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی قرارگاه خاتم الانبیاء با تاکید بر اینکه عربستان کشوری است که استقلال ندارد و قدرت در آن موروثی است، اظهار داشت: حق حاکمانی که ارزش دو قبله عزیز مکه و مدینه را ندانند و برای جمهوری اسلامی ایران رجزخوانی کنند همین است.

وی با گرامیداشت روز قدس ابراز داشت: استقلال یعنی مردم کشورهای اسلامی بتوانند در این روز بزرگ و جهانی آزادانه به خیابان ها بیایند و با راهپیمایی خود قبله اول خود را گرامی بدارند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: هر سال در جمعه آخر ماه مبارک رمضان به دستور بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران نه تنها در کشور ما بلکه در تمامی کشورهای مسلمان سراسر دنیا برای قبله‌ی اول مسلمانان راهپیمایی می کنند.

فرمانده قرارگاه  خاتم الانبیاء گفت: قبله اول مسلمانان جهان توسط یک عده حیوان صفت و صهیونیست ها که در دین خود نیز تکفیری هستند اشغال شده است اما هنوز هم در قدس مقاومت وجود دارد و حتی نوجوانی که نه ساله است شهید می شود.

وی استقلال در جمهوری اسلامی ایران را دومین مبانی مورد تاکید مقام معظم رهبری و هدف گیری آرمان های بلند انقلاب را به عنوان سومین معیار ایشان اعلام کرد و گفت: ما امروز به اقتدار اجتماعی رسیدیم.

اسماعیلی راهپیمایی مردم شهرستان لاهیجان، مرگ فرستادن به دشمنان و دعا برای دوستان را نوعی اقتدار اجتماعی دانست و تصریح کرد: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس به معنای دیپلماسی واقعی و دفاع از نظام و انقلاب است.

فرمانده پدافند هوایی قرارگاه خاتم الانبیاء اظهار داشت: جوانان عزیزمان باید بدانند که کسی از خارج از کشور نیامده که شهید بشود و این یعنی همه نیروهای ما درون زا هستند.

امیر سرتیپ اسماعیلی از نانو و انرژی هسته ای به عنوان اقتدار علمی یاد کرد و خطاب به مردم بیان داشت: خودتان را به خاطر بخش هایی که فعال نیستند ناراحت نکنید و بدانید که ما از آن بخش ها محافظت می کنیم و هر زمان که رهبر معظم انقلاب لب تر کنند، ما محکم تر، مقتدرتر و بهتر از روز نخست آنها را فعال می کنیم.

اسماعیلی افزود: ما گاهی در بیابان های نطنز هستیم اما این بیابان های داغ برای ما چون گلستان ابراهیم است و این به جهت حفظ داشته های ایران اسلامی است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء خطاب به جوانان ایران اسلامی گفت: شما باید بکوشید تا آنچه را که دارید حفظ کنید و همانا داشته ما همان دانش ماست که پیش از این نیز  جوانان این سرزمین سینه به سینه آن را به یکدیگر  منتقل کردند.

وی دانش ایرانیان را دانش درون‌زا دانست و تصریح کرد: وقتی ما دانش درون زا را تولید کردیم، بنابراین می توانیم از نظر اقتصادی نیز کشور را اداره کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه دشمن ارضی ایران کشور عراق بود گفت: دشمن فعلی ما با دشمن ارضی فرق دارد و بدانید که این دشمن منتظر کوچکترین غفلت ماست چرا که کینه و دشمنی وی ریشه دار است و آمریکا هیچ وقت ول کن ماجرا نیست.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی قرارگاه خاتم الانبیاء تاکید کرد: هر کسی آمد و گفت آمریکا می خواهد آشتی ملی کند، به او بگویید برود سوابق آمریکا را بخواند که پوست سرها را زنده زنده جدا می کردند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز