خبرگزاری کار ایران

در پی تعطیلی ۵ هزار واحد تولیدی در سال‌های گذشته

معاون استاندار آذربایجان شرقی: بیش از 30 هزار نفر بیکار شده‌اند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سازمان تامین اجتماعی نقش مهمی در توسعه و پیشرفت پایدار کشور داشته و نقش مهمی را در ارتقای شاخص‌های رفاه و آسایش مردم ایفا می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا سعید شبستری  خیابانی که صبح امروز در آیین تودیع و معارفه مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی، سخن می‌گفت با بیان اینکه تامین اجتماعی طیف گسترده‌ای از آحاد جامعه را تحت پوشش دارد اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی، در افزایش ضریب امنیت اجتماعی و اقتصادی کشور نیز بسیار موثر است که شاید نتوان این موضوع را به سادگی با عدد و رقم نشان داد.

وی با بیان اینکه هرچه ضریب امنیت در جامعه بالاتر رود به همان اندازه شاهد رضایت‌مندی و رفاه مردم خواهیم بود گفت: در دنیای کنونی محور اصلی انسان بوده و این انسان سالم است که محور توسعه را تشکیل می‌دهد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی، نقش سازمان تامین اجتماعی در اقتصاد ملی را راهبردی عنوان کرد و گفت: براین اساس عملکرد صحیح این سازمان می‌تواند حرکت کشور به سمت توسعه را شتاب بخشد.

وی افزود: هرچه سازمان تامین اجتماعی، پویاتر و کارآمدتر باشد مشکلات بخش تولید و سرمایه گذاری و احیانا تنش‌های کارگری کاهش می‌یابد.

شبستری با اشاره به این که آذربایجان شرقی یکی از قطب‌های صنعتی کشور است، اظهار کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته تعداد فعال تولیدی در آذربایجان شرقی از 8 هزار و 500 واحد به حدود 3 هزار و 400 واحد صنعتی رسیده است که بر اثر آن نرخ بیکاری افزایش یافته و بیش از 30 هزار نفر از شاغلان این استان از کار بیکار شده‌اند این موضوع در مسائل اجتماعی هم تاثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی همواره در شاخص نرخ بیکاری وضعیت بهتری نسبت به میانگین کشوری داشت افزود: متأسفانه زمانی که استان آذربایجان شرقی را تحویل گرفتیم نرخ بیکاری این استان بیشتر از متوسط کشوری بود و این برای استانی که مهد و قطب صنعت بوده است جای تعجب دارد.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران و تلاشگران عرصه اقتصاد، جهادگر هستند، گفت: در عرصه سرمایه‌گذاری نباید نگاه سیاسی حاکم باشد و خوشبختانه امروز نگاه سیاسی در عرصه اجرایی و کار و تلاش استان شکسته شده و از تمام کسانی که برای پیشرفت استان تلاش می‌کنند حمایت می‌شود.

در این آیین از خدمات رحیم اردلان قدردانی و جعفر سمساری به عنوان مدیرکل جدید تامین اجتماعی آذربایجان شرقی معرفی شد.

 

کد خبر : ۲۸۹۹۵۸