کد خبر: 260934 A

مدیر کل اوقاف امور خیریه استان قم در پاسخ به ایلنا:

مناطق مورد بحث منطقه شهرقائم (عج) قم، وقف قطعی بوده و در وقف بودن آن هیچ تردیدی نیست اما قرار است در کمیته‌ای سه نفره این مشکلات حل شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم، گفت: املاک مورد بحث منطقه شهرقائم (عج) شهر قم، موقوفه مرحوم ادیبی بوده که هم وقف نامه و هم سند رسمی دارد؛ بنابراین مناطق مورد بحث منطقه شهرقائم (عج) قم، وقف قطعی بوده و در وقف بودن آن هیچ تردیدی نیست اما قرار است در کمیته‌ای سه نفره این مشکلات حل شود. 

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، حجت الاسلام و المسلمین سیداسماعیل حسینی‌مقدم در نشست‌خبری که ظهر امروز در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم برگزار شد، گفت: بیش از ۸۰ نفر از روحانیون و مبلغین متخصص اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، در ۷۵ خیمه معرفت که در امامزادگان استان قم و از تاریخ ۲۸ اسفند ۹۳ تا ۱۵ فروردین ۹۴ برپا خواهد شد، حضور داشته و ماموریت‌های خودشان را انجام می‌دهند. 

وی اضافه کرد: در این خیمه‌ها ۹۰۰ هزار نقشه زیارتی و بروشور امامزادگان در استان قم و همچنین ۱۰ هزار قطعه سی دی مذهبی در بین مسافران نوروزی توزیع خواهد شد. 

مدیر کل اوقاف امور خیریه با اشاره به طرح سوگواری یاس نبوی که قرار است از ۲ تا ۶ فروردین در سطح امامزادگان استان قم برگزار شود، گفت: مراسم سوگورای یاس نبوی نیز صبح روز شهادت حضرت زهرا (س) و ویژه برنامه همایش رهروان یاس نبوی با حضور خواهران علاقه‌مند برگزار خواهد شد. 

وی افزود: در عصر شهادت فاطمه زهرا (س) نیز، در ۱۰ بقعه شاخص متبرکه در سطح استان قم، مراسماتی برگزار خواهد شد؛ علاوه بر آن در شام غریبان حضرت زهرا (س) هم در حرم مطهر شاه سیدعلی (ع)، مراسمی با حضور افراد شاخص اجرا خواهد شد. 

حسینی‌مقدم با اشاره به برپایی نمایشگاه ابتکاری با عنوان «چرا با حجاب شدم؟» در امامزادگان استان قم گفت: در این نمایشگاه مصاحبه‌هایی با ۲۰ تن از بانوان اروپایی و آمریکایی که به دین مبین اسلام و مذهب تشیع، افتخار تشرف پیدا کرده‌اند و دلایل محجبه بودن آن‌ها، به نمایش گذاشته خواهد شد. 

وی خاطر نشان کرد: از ۲۴ اسفند ماه نیز مراسم غبارروبی بقاع متبرکه آغاز شده و امروز هم با حضور آیت الله العظمی گرامی، حرم مطهر شاه سیدعلی (ع) غبارروبی خواهد شد. 

مدیر کل اوقاف امور خیریه با بیان اینکه معرفی امامزادگان قم به همکاری قوی و صمیمانه اصحاب رسانه نیاز مبرم دارد؛ گفت: برای معرفی امامزادگان باید از فرصت‌های مختلف بهره برداری کرد و به همین دلیل امیدواریم اصحاب رسانه به جریان سازی فرهنگی پیرامون این امر بپردازند. 

وی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری در ایام نوروز توسط سازمان اوقاف و امور خیریه در جوار آستان بقاع متبرکه امامزادگان برگزار خواهد شد تا این مکان‌های متبرکه به قطب فرهنگی تبدیل شوند، گفت: باتوجه به همزمانی شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و ایام نوروز، طرح سوگواره یاس نبوی و آرامش بهاری، در بقاع متبرکه برگزار می‌شود که حدود یک هزار نفر در این طرح فعالیت دارند. 

حسینی‌مقدم در پاسخ به سؤال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه جریان اعتراض مردم محله شهرقائم (عج) شهر قم که به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم معترض هستند، چیست و چه زمانی حل خواهد شد؟ گفت: املاک مورد بحث منطقه شهرقائم (عج) موقوفه مرحوم ادیبی بوده که هم وقف نامه و هم سند رسمی دارد؛ بنابراین مناطق مورد بحث منطقه شهرقائم (عج) قم، وقف قطعی بوده و در وقف بودن آن هیچ تردیدی نیست، اما متاسفانه بین متوفقین و مستاجرین مباحث و مشکلاتی پیش آمده است. 

وی افزود: قرار است این مشکلات و مسائل در کمیته سه نفره‌ای متشکل از نماینده دادستانی قم، نماینده فرمانداری قم و نماینده‌ای از اداره کل اوقاف و امور خیریه مورد بحث قرار گرفته و به نوبت به موارد مطرح شده رسیدگی تا انشاالله مشکلات مردم مرتفع شود.

اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم امور خیریه ایام نوروز حضرت زهرا شاخص فاطمه زهرا س قم مشکلات مشکلات مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر