خبرگزاری کار ایران

کاهش ۶ درصدی مصرف سوخت کشاورزی در منطقه ارومیه

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۲۲۷۹

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه گفت : از ابتدای سالجاری تاکنون بالغ بر ۲۰ میلیون لیتر سوخت کشاورزی در مرکز و شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی مصرف شده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶ درصدی کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا، احمد مجرد، با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون بالغ بر ۲۰ میلیون لیتر سوخت کشاورزی در مرکز و شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی مصرف شده گفت: این مقدار در مقایسه با  مدت مشابه سال گذشته ۶ درصدی  کاهش یافته است.

مجرد گفت: این میزان سوخت بین واحدهای مختلف کشاورزی شامل انواع ماشین آلات، گلخانه ها، دامداری ها و مرغداری ها توزیع شده است که باتوجه به عملیات کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی و نیاز به نیروی محرکه و با توجه به تنوع ماشین آلات در بخش های مختلف کشاورزی و دامی، میزان سوخت مورد نیاز آنها توسط سازمان جهادکشاورزی تعیین و توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ارسال می شود.

مجرد افزود: با اجرای دقیق طرح پلاک گذاری ماشین آلات و ادوات کشاورزی در راستای کاهش مصرف سوخت که طی ۲ سال گذشته در دستور کار قرار گرفته بود، خوشبختانه شاهد نتایج مثبتی در مدیریت مصرف هستیم.

وی تصریح کرد:  اجرای طرح پلاک گذاری و توزیع الکترونیکی نفتگاز به ادوات کشاورزی اقدامی دیگر در راستای تحقق دولت الکترونیک است که بر این اساس، کشاورزان و روستائیان می توانند با استفاده از این طرح بدون مراجعه حضوری و صرفه جوئی در وقت با مراجعه به سامانه https://newtejaratasan.niopdc.ir  نسبت به ثبت نام جهت دریافت سهمیه سوخت اقدام کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز