خبرگزاری کار ایران

جمع آوری موتور پمپ‌های غیرمجاز بر روی رودخانه قره آغاج شهرستان قیر و کارزین

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۴۲۸۰

مدیر منابع آب شهرستان قیر و کارزین گفت: افراد متخلفی که قصد پمپاژ و برداشت غیرمجاز آب رودخانه قره آغاج و پایاب سد سلمان فارسی و انتقال به اراضی ملی و تخریب شده را داشتند، با اقدام به موقع دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و گروه‌های گشت و بازرسی منابع آب شهرستان قیر و کارزین گروه‌های گشت و بازرسی ناکام ماندند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس، محمد فتحی شهنانی افزود: این موتور پمپ‌ها با هوشیاری گروه‌های گشت و بازرسی منابع آب قیروکارزین شناسایی شده و پس از طی مراحل دستور قضایی، هماهنگی نیرو‌های انتظامی و ابلاغ اخطاریه زمان‌دار به متخلفان، جمع‌آوری شدند.

وی با بیان اینکه روند برخورد با متخلفان حوزه آب‌ تداوم دارد، گفت: در قالب این اقدامات، با هدف صیانت از منابع آب و براساس ضوابط قانونی، ابتدا پمپ‌های غیرمجاز شناسایی و سپس به متخلف اخطار قانونی ابلاغ می‌شود و در صورت بی توجهی، با اخذ دستورقضایی و با همکاری دستگاه انتظامی، نسبت به جمع‌آوری و توقیف، اقدام می‌شود.

وی تصریح کرد: گروه‌های گشت و بازرسی مدیریت منابع آب شهرستان به صورت مداوم در حال گشت‌زنی و رصد منابع آب سطحی و زیرزمینی در محدوده عملکرد خود هستند و با همکاری عوامل انتظامی و قضایی بر اساس قانون اجازه هیچ برداشت غیرمجازی از منابع آب را نمی‌دهند و بدون تردید با متخلفین برخورد قاطع می‌شود. 

مدیر امور منابع آب قیروکارزین ادامه داد : هرگونه حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت آب از رودخانه‌ها بدون مجوز و داشتن حقابه جرم محسوب می‌شود و با متخلفان به جد برخورد می‌شود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز