خبرگزاری کار ایران

مدیر کل کار استان مطرح کرد؛

کمک به واحدهای تولیدی با اجرای طرح کالابرگ الکترونیک و طرح فجرانه

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۵۷۵۱

۷۳ درصد خانوارهای لرستانی از طرح کالا برگ فجرانه بهره مند شدند

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به کمک به واحدهای تولیدی با اجرای طرح کالابرگ الکترونیک و طرح فجرانه در کشور ، گفت :73 درصد خانوارهای لرستانی از طرح کالا برگ فجرانه بهره مند شدند.

به گزارش ایلنا ، سید فرهاد ناصری نیا  روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت : دولت سیزدهم از ابتدای حضور در حوزه اجرایی کشور، اقدامات مهمی در بخش‌های اقتصادی و معیشت مردم انجام داد از جمله آنها افزایش یارانه‌ها، طرح امنیت غذایی برای کودکان ۶ تا ۵۹ ماه و مادران باردار و طرح فجرانه کالا برگ الکترونیکی است.

وی افزود : یکی از دغدغه های اصلی دولت از زمانی که ارز ترجیحی حذف شد تمرکز بر روی سبد غذایی مردم بوده است تا فشار کمتری به مردم به خصوص دهک های پایین جامعه وارد شود همچین دولت سیزدهم سعی کرد تا از طریق یارانه ها سبد غذایی مورد نیاز مردم را در حد قابل قبولی تامین کند

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: در قالب طرح فجرانه ، خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی یارانه بگیر، مشمول ۲۲۰ هزار تومان اعتبار خرید ۱۱ قلم کالای اساسی می باشند و در ایام ماه مبارک رمضان که با نوروز ۱۴۰۳ همزمان شده است برای معیشت مردم کمک کننده است.

ناصری نیا ادامه داد : تعداد خانوارهای استان در این دهک ها 498 هزار و 863 می باشند که از ابتدای طرح تاکنون 388 هزار و 829 خانوار از طرح کالابرگ فجرانه بهره مند شدند .

وی تعداد جمعیت بهره مند شده استان را بیش از یک میلیون نفر عنوان کرد و ادامه داد : بیش از 5 هزار فروشگاه اعم از زنجزه ای و خرد در این طرح مشارکت نمودند که تاکنون اعتباری حدود 250 میلیارد تومان هزینه شده است .

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد : با اجرای طرح کالابرگ فجرانه تولید واحدهای اقتصادی در سطح کشور و استان افزایش یافته و بیشتر فروشگاه های استان از این طرح متنفع شده اند .

ناصری نیا به رضایت و ایجاد نشاط در بین قشر محروم و متوسط جامعه در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت : طبق آمار سازمان یونیسف با اجرای این طرح در کشور در تغذیه سالم مردم افزایش 150 تا 200 کالری را داشته ایم که زمینه بزرگتر شدن سفره مردم به ویژه اقشار کم درآمد و متوسط را فراهم کرده است .

وی بیان کرد : با اجرای طرح فجرانه کالا برگ الکترونیکی نوعی کمک غیرمستقیم به واحد های تولیدی و افزایش رونق تولید بود و دولت با این طرح سبب کمک به معیشت مردم و تولیدکنندگان شده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه طرح کالابرگ فجرانه از 17 بهمن ماه سال گذشته آغاز شده است خاطر نشان کرد : این طرح در سه مرحله آغاز و تا 18 اردیبهشت ماه سال جاری ادامه دارد و مرحله سوم این طرح از 20 فروردین ماه نیز آغاز می شود و  مردم تا امروز ( ۱۸ فروردین ماه)فرصت دارند که از اعتبار یارانه مضاعف ماه گذشته خود استفاده کنند.در این مرحله از فجرانه هم مشمولان طرح می‌توانند، ۱۱ قلم کالای اساسی را در مجموع با تخفیف ۲۲۰ هزار تومان به ازای هر عضو خانوار خریداری کنند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز