خبرگزاری کار ایران

مدیرکل بنیاد مسکن استان خبرداد؛

روستاهای گلستان در سال ۱۴۰۳ تبدیل به کارگاه بزرگ ساختمانی می شوند

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۱۷۰۳

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گفت: روستاهای گلستان در سال ۱۴۰۳ تبدیل به کارگاه بزرگ ساختمانی می شوند و مشارکت گلستانی ها در ساخت مسکن در روستاها، نمونه ای موفق در کشور است.

به گزارش ایلنای گلستان، سید محمد حسینی اظهار کرد: در بحث ساخت مسکن در روستاها که با محوریت خودِ مردم و با مشارکت و ارائه مشوق ها و بسته های ترویجی در حال انجام است، می توان نتیجه مردمی کردن آن را لمس کرد.

وی ادامه داد: طرح مسکن روستایی غالبا زمین و ساخت مسکن توسط مردم انجام می شود و بنیاد مسکن در این طرح در کنار مردم بوده و هست و با تامین و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۲۰ ساله، ارائه خدمات فنی در خصوص صدور مجوزها، نقشه های ساختمانی، نظارت مستمر بر ساخت و سازها و ... را برعهده دارد.

حسینی بیان کرد: سهم استان گلستان در تامین مسکن روستاییان در طرح نهضت ملی مسکن روستایی از سالانه ۷۰۰۰ واحد به ۱۲۰۰۰ واحد افزایش یافته، دلیل اصلی آن را استقبال مردمی از این طرح و مشوق های آن است.

حسینی گفت: با ارزیابی صورت گرفته در بخش مسکن روستایی کشور در آخرین روزهای سال گذشته گلستان رتبه برتر را کسب کرد.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۳ استان گلستان کارگاه بزرگ ساختمانی در سطح کشور خواهد شد و این تنها در بخش مسکن روستایی است که بصورت مردم ساخت یا خودمالکی خواهد بود و در کنار آن بنیاد مسکن استان هم ساخت هزاران خانه روستایی بصورت انبوه سازی با هدف تامین مسکن جوانان، اقشار کم درآمد و محرومین را در برنامه دارد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز