خبرگزاری کار ایران

| 07:01   
کد خبر : ۱۳۹۸۴۵۸
شهردار مشهد مطرح کرد؛

پایان احداث چهارراه شهید محسن کاشانی مشهد تا سه ماه آینده

شهردار مشهد از پایان احداث چهارراه شهید محسن کاشانی تا سه ماه آینده آینده خبر داد.

پایان احداث چهارراه شهید محسن کاشانی مشهد تا سه ماه آینده

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا قلندرشریف در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث چهارراه شهید محسن کاشانی اظهار داشت: بیش از ده سال است عملیات نوسازی، بازگشایی معابر و خرید املاک در محدوده بافت حرعاملی انجام شده، اما همچنان بهم ریختگی‌هایی در این محدوده وجود دارد. خرسندم که در دومین روز ماه ربیع الاول شاهد اجرای این پروژه‌ و سروسامان گرفتن این محله هستم.

وی ادامه داد: تا زمانی که مردم را در اجرای پروژه‌ها به ویژه نوسازی بافت فرسوده دخیل نکرده و اعتمادسازی نکنیم، موفق نخواهیم شد.

 قلندر افزود: تاکنون صد میلیارد تومان برای تملک ١٣ قطعه از املاک این مسیر هزینه کرده‌ایم، برای اجرای این پروژه نیز ٣٠میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ایم. در این محدوده هم تقاطع شکل خواهد گرفت و هم فضای سبز ٧٠٠ مترمربعی و محدوده به سه هزار متر مربع توسعه خواهد یافت.

شهردار مشهد گفت: احداث تقاطع، فضای سبز و پیاده‌رو‌ها حداکثر ظرف مدت سه ماه باید به سرانجام برسد. همچنین مسیر پیاده‌رو خیابان عامل تا چهارراه عامل تا قبل از عید نوروز امسال باید به بهره برداری برسد.

قلندر بیان داشت: امسال اوراق مشارکت جهش خوبی داشته است. شهرداری مشهد حدود ٣٩٠٠ میلیارد تومان اوراق مشارکت را تهیه و اقدامات قانونی آنها را انجام داده است. تا روز گذشته ١٩٠٠ میلیارد آن به صورت نقدی به حساب شهرداری واریز شده که از این مبلغ ١٨۵٠ میلیارد تومان اوراق مشارکت متعلق به پروژه‌های قطار شهری است.

وی تصریح کرد: همچنین از این مبلغ هزار میلیارد برای بافت فرسوده محدوده ثامن و ٣٠٠ میلیارد برای محدود عامل و مابقی برای محله آبکوه و وکیل آباد در نظر گرفته شده است که طی هفته‌های آینده کل مبلغ به حساب شهرداری واریز خواهد شد. این امر گشایشی در ایجاد پروژه‌ها به ویژه پروژه‌های قطار شهری و عامل خواهد داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز