خبرگزاری کار ایران

| 13:50   
کد خبر : ۱۳۹۸۲۰۸
مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان خبر داد؛

تحقق 200 درصدی صدور سند واحدهای مسکونی روستایی سلطانیه در سال جاری

مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان، خبر از تحقق 200 درصدی صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی شهرستان سلطانیه در سال جاری داد.

تحقق 200 درصدی صدور سند واحدهای مسکونی روستایی سلطانیه در سال جاری

به گزارش ایلنا از زنجان، رضا خواجه‌ای، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه، خوشبختانه در سال جاری در زمینه صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی شهرستان سلطانیه با رشد قابل توجهی مواجهه بوده‌ایم، افزود: در سال جاری در زمینه صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی در این شهرستان، رشد 200 درصدی داشته‌ایم، که این نشان از تلاش مستمر و شبانه روزی همکاران این مجموعه و تعامل گسترده با اداره ثبت اسناد و املاک است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، ادامه داد: طبق برنامه ابلاغی، مقرر بود تعداد ۳۲۰ فقره سند مالکیت برای واحد های مسکونی روستایی سلطانیه  طی سال جاری صادر شود که تنها در 6 ماهه نخست سال جاری، 642 فقره پرونده متقاضیان به اداره ثبت اسناد ارسال  شده و برای این تعداد سند صادر شده است.

وی، اعطای سند به واحدهای مسکونی روستایی را فرصتی برای ماندگارشدن روستاییان در روستاها و کاهش مهاجرت، قانونی شدن معاملات و کاهش اختلافات ملکی برشمرد و گفت: علاوه بر این مزایا، سندار کردن اراضی روستایی باعث می‌شود روستاییان از اسناد ملکی خود به عنوان وثیقه برای دریافت انواع تسهیلات بانکی استفاده کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن  استان، در بخش دیگری از سخنان خود،  از اجرای 22 پروژه طرح هادی در روستاهای این شهرستان با اعتباری بیش از  71 میلیارد ریال خبر داد و گفت: در حال حاظر تعداد روستاهای در جریان، جهت اجرای آسفالت ،  14  روستا به مساحت 44 هزار متر مربع است.   

خواجه‌ای، یادآور شد: تهیه نقشه  گسل‌های شهرستان سلطانیه و تقسیم بندی روستاها بر اساس ( پر خطر و خطر پذیر )، رشد قابل توجه میزان مشارکت متقاضیان روستایی و شهری در خصوص میزان جذب تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، احداث واحد های مسکونی در قالب مجموعه سازی و بصورت تجمیعی و  احداث پروژه 24 واحدی نهضت ملی مسکن با پیشرفت 15 درصدی، از جمله موارد مهم در راستای محرومیت زدایی و توسعه روستاهای این شهرستان به شمار می‌آید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز