خبرگزاری کار ایران

| 16:52   
کد خبر : ۱۳۹۴۷۶۱
استاندار ایلام در مرز مهران خبرداد؛

انتقال زائران با بیش از ۱۲هزار اتوبوس تا کنون

استاندار ایلام گفت: تاکنون بیش از ۱۲ هزار اتوبوس، زائران را به شهرهای محل سکونت خود انتقال دادند.

انتقال زائران با بیش از ۱۲هزار اتوبوس تا کنون

به گزارش خبرنگار ایلنا از ایلام، حسن بهرام شامگاه پنج شنبه در مرز بین المللی مهران گفت: تاکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس جمعیتی افزون بر ۳۶۰ هزار نفر از زوار را با ناوگان حمل و نقل عمومی به شهرهای مبدا  انتقال دادند.

وی افزود: بیش از ۶۰ درصد زائران اربعین  با وسیله نقلیه شخصی به مرز مهران مراجعه کرده‌اند.

استاندار ایلام اظهار داشت: از ابتدای ماه صفر تا امروز یک‌ میلیون و ۹۵۴ نفر از مرز مهران خارج و یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر نیز از طریق این مرز وارد کشور شده‌اند.

رئیس ستاد اربعین ایلام گفت: تاکنون بیش از سه میلیون و ۵۰ هزار زائر از مرز مهران تردد کرده‌اند، با احتساب ورود و خروج، ۱۵۵ هزار نفر از زوار هم‌اکنون در عراق هستند و افزون بر ۱۵۰ هزار زائر نیز سرریز از مرزهای پنج گانه به این میزان ورود از مرز مهران  تردد می.کنند.

وی تاکید کرد: برای جابه‌جایی و انتقال این تعداد زوار به شهرهای مبدا ۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز است و رایزنی‌های لازم در این خصوص با مقامات کشوری انجام شده است که هرچه سریعتر این تعداد اتوبوس به مرز مهران اعزام شود.

بهرام نیا افزود: برای کاهش بار ترافیک در پایانه برکت ۴۰۰ نفر از زوار به فرودگاه ایلام برای جابه‌جایی با هواپیمای ۳۳۰ منتقل شده اند.

وی تصریح داشت: از تعداد ۷۰۰ دستگاه ناوگان درون شهری ۲۰۰ دستگاه تاکنون در اختیار زائران قرار گرفته و تا امشب نیز ۲۵۰ دستگاه دیگر در اختیار سازمان راهداری قرار می گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز