خبرگزاری کار ایران

| 14:07   
کد خبر : ۱۳۷۶۰۱۹
معاون وزیر راه:

احداث جاده کلاچای به قزوین 10 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: احداث کامل جاده کلاچای، رحیم آباد به قزوین 10 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و هم اکنون از سمت گیلان مشکل زیست محیطی وجود ندارد، لذا مقرر شد این بخش از راه تعریض و نوسازی شود.

احداث جاده کلاچای به قزوین 10 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

به گزارش ایلنا از رودسر، خیرالله خادمی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه تکمیل این جاده یکی ازخواسته‌های مردم منطقه طی چند سال اخیر است، اظهار کرد: سه استان گیلان،  مازندران و قزوین دارای ظرفیت‌های ترانزیتی و کشاورزی بسیار خوبی هستند که اتصال این سه استان از این مسیر به اشتغال پایدار و رشد اقتصادی منطقه کمک می‌کند.

وی در حاشیه بازدید از جاده کلاچای، رحیم آباد، قزوین با اشاره به تردد خودرو در جاده‌های فرعی و روستایی این منطقه اظهار کرد: احداث ۱۵۳ کیلومتر از این جاده به صورت یک جاده اصلی مواصلاتی مورد درخواست مردم بوده و در بودجه هم برای آن اعتباری در نظر گرفته شده است.

خادمی با تاکید بر بهسازی جاده در بخش استان‌های مازندان و قزوین، بیان کرد: در حوزه استان مازندران جاده در حد یک جاده دسترسی بوده و ۳۵ کیلومتر آن خاکی است که باید عملیات بهسازی بر روی آن انجام شود.

وی ردیف مالی در نظر گرفته شده برای احداث جاده را  از ردیف‌های بودجه‌ای ناچیز دانست و تصریح کرد: متناسب با میزان بودجه تخصیص داده شده، عملیات اجرایی احداث این جاده انجام می‌شود، ولی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه درخواست دارم اعتبارات بیشتری را در این خصوص در نظر بگیرند.

وی با اشاره به آخرین وضعیت جاده الموت به تنکابن گفت: طول این مسیر هم ۱۶۰ کیلومتر بوده و مسیر ۶۲ کیلومتری در محدوده استان قزوین امسال به بهره برداری می‌رسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز