خبرگزاری کار ایران

| 00:30   
کد خبر : ۱۳۶۶۲۰۱
در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

اجرای طرح شناسایی اتباع بیگانه غیرمجاز در لرستان

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت : طرح شناسایی و اخراج اتباع بیگانه غیرمجاز شاغل در واحدهای اقتصادی استان با شناسایی 43 تبعه افغانی به اجرایی شد .

اجرای طرح شناسایی اتباع بیگانه غیرمجاز در لرستان

علی جهانی در گفت و گو با ایلنای لرستان ، با اشاره به اینکه طبق قانون بکارگیری هر گونه تبعه خارجی غیرمجاز در واحدهای اقتصادی ممنوع است، اظهار کرد :طرح شناسایی اتباع بیگانه شاغل در بنگاههای اقتصادی استان با گشت مشترک کارشناسان این اداره کل و نیروی انتظامی با هدف اخراج این اتباع و بکارگریری نیروی بومی آغاز  شد .

وی افزود : در این طرح که مدت 3 روز است شروع شد ، 69 مورد بازرسی از کارگاهها و واحدهای صنعتی و تولیدی سطح استان در قالب 9 تیم گشت مشترک صورت گرفت که منجر به شناسایی 43 تبعه غیر مجاز خارجی شد .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد : در سال جاری کارفرمایان و واحدهای اقتصادی  که نیروی کار خارجی غیر مجاز بکار گمارند، برای هر روز هشت میلیون و 847 هزار و 140 ریال جریمه می شوند.

جهانی به جریمه کارفرمایان متخلف و معرفی به مراجع قضایی اشاره کرد و بیان کرد : در این طرح تعداد  11 کارفرما کهکارگر غیر مجاز خارجی بکار گرفته بودند شناسایی و تعداد  11 فقره برگ جریمه به مبلغ بیش از  4 میلیارد  ریال صادر شد و 2 کارفرمای دیگر نیز به مراجع قضایی معرفی شدند

وی با بیان اینکه این اتباع بیگانه در دامداری‌ها، بخش کشاورزی و کوره‌های آجرپزی مشغول به کار بودند ، ادامه داد : همچنین تعداد 19 نفر از نیروی کار استان جایگزین اتباع خارجی در واحدهای اقتصادی گردیدند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان درباره کار و فعالیت اتباع بیگانه در این استان بیان کرد: کار و فعالیت اتباع بیگانه در استان ممنوع است و فعالیت آن‌ها در بنگاههای اقتصادی و تولیدی منوط به اخذ مجوز و پروانه کار از هیات فنی استان است. 

 

مهدی آل کثیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز