خبرگزاری کار ایران

| 01:54   
کد خبر : ۱۳۴۷۵۹۸
رئیس پلیس فتا کهگیلویه‌ و بویراحمد:

مالکِ گروه تلگرامی اَد کن - پول بگیر در یاسوج دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه‌ و بویراحمد از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری از شهروندان در قالب «اَد کن - پول بگیر» (افزایش ممبر) خبرداد.

مالکِ گروه تلگرامی اَد کن - پول بگیر در یاسوج دستگیر شد

به گزارش ایلنا از یاسوج،"سرهنگ سیدمهدی عمران فر" به رسانه ها اظهارداشت: در پى رصد و پایش فضای مجازی مشخص شد شخصی با راه اندازی گروه تلگرامی با سوء استفاده از نام مقامات رسمی کشور تحت عنوان کمک به هموطنان با شگرد «اَد کن - پول بگیر» و ارائه مجوزهای جعلی به مخاطبان برای جلب اعتماد آنان اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد که بلافاصله موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. 

این مقام انتظامی گفت: با بررسی ها و تلاش کارشناسان پلیس فتا، هویت متهم مشخص و با اقدامات صورت گرفته محل اختفای آن در شهر یاسوج مورد شناسایی قرار گرفت که در یک عملیات غافلگیرانه مجرم سایبری دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه‌ و بویراحمد افزود: کاربران از عضویت در گروه های ناشناس و همچنین بازکردن لینک‌های ناشناس یا حتی نصب نرم افزار از منابع غیرمعتبر خودداری کنند چرا که یکی از شگردهای کلاهبرداران سایبری، راه‌اندازی گروه‌هایی در شبکه‌های اجتماعی و دعوت از کاربران برای افزودن مخاطب و جذب فالوور است، این گروه‌ها که با عنوان «اَد بزن - پول بگیر» نیز شناخته می‌شوند اینطور به کاربران القاء می‌شود که در ازای دعوت تعداد مشخصی کاربر به گروه، مبالغی به حساب آنان واریز می‌شود. 

عمران فر گفت: در نهایت فرد کلاهبردار وقتی تعداد اعضاء گروه به حد قابل توجهی برسد کل این پکیج را بعنوان یک کانال با تعداد عضو بالا به عنوان یک برند به فروش می رساند، لذا شهروندان باید دانش فنی خود را بالا ببرند.

وی از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز